Szkoły w Atenach zostały zamknięte, a część pracowników dostała zgodę na pracę zdalną.
W turystycznych miejscowościach w Polsce i poza granicami naszego kraju pojawia się coraz więcej ludzi. Widać ich w restauracjach, bazach noclegowych czy na kąpieliskach. Jedna z włoskich miejscowości Sestri Levante w Ligurii wyznaczyła limit miejsc na plaży Portobello. Od 17 czerwca do końca sierpnia będzie mogło na niej przebywać jedynie 400 osób. Dlaczego?
Marianna Gierszewska co jakiś czas publikuje w mediach społecznościowych posty, w których dzieli się z fanami własnymi przemyśleniami dotyczącymi świata. Niedawno aktorka poruszyła temat przyzwolenia. Jak przyznała, przez całe życie próbujemy wklejać się w utarte schematy i reguły, które z góry wyznaczane są przez społeczeństwo.
Obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. W przyszłym tygodniu mają być podjęte dalsze decyzje. Takie informacje podał minister zdrowia, Adam Niedzielski. Szef resortu wypowiedział się również na temat ewentualnych planów odmrażania gospodarki.
Rada Medyczna zarekomendowała rządowi przedłużenie obostrzeń epidemicznych w obecnej formie. Powodem tego jest bardzo trudna sytuacja w szpitalach, które w obecnej chwili nie mają rezerw, a także rosnąca fala zgonów. Podobnego zdania jest minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Nowe ograniczenia, które obowiązują od 27 marca 2021 roku obejmują zamknięcie placówek edukacyjnych i opiekuńczych na terenie całego kraju. Są jednak wyjątki. Kto wciąż może posłać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub szkoły?
Ostatniej doby potwierdzono 29 978 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to najwięcej od początku pandemii. Wykonano również rekordową liczbę testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 - zrobiono ich 95 854. W sumie z powodu COVID-19 w Polsce zmarło już ponad 50 tys. osób.
Według nieoficjalnych doniesień polski rząd szykuje się do wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Plan miałby zostać zrealizowany na początku następnego tygodnia. Wszystko jednak zależy od danych dotyczących zakażeń, które ukażą się w środę i czwartek. Takie informacje podał portal Wirtualna Polska.
Rada Medyczna pracuje nad rekomendacjami w sprawie nowych obostrzeń. Według prof. Magdaleny Marczyńskiej, wprowadzane ograniczenia związane z pandemią koronawirusa powinny być realne do przestrzegania. Jakie są jej rekomendacje?
W poniedziałek, 28 grudnia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ograniczenia mają obowiązywać do 17 stycznia 2021 r. i dotyczyć m.in. basenów, klubów fitness, hoteli, galerii handlowych oraz stoków narciarskich.
W niedzielę premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że w sylwestra rząd nie wprowadza godziny policyjnej, a apeluje jedynie o to, by bawić się w "kameralnym gronie" i się nie przemieszać. Szef rządu poprosił również nieużywanie fajerwerków.
Już za kilka dni Boże Narodzenie. Część Polaków mieszkających poza granicami chciałoby spędzić święta w naszym kraju. Należy do nich m.in. Hanna Zborowska Neves, która na co dzień mieszka w Brazylii. Czy musi liczyć się z jakimiś ograniczeniami? A co jeśli ktoś zdecyduje się spędzić święta poza Polską?
Na konferencji prasowej minister Niedzielski wprowadził narodową kwarantannę oraz ogłosił szereg obostrzeń. Nowe ograniczenia będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r.
Cała Polska od soboty stała się strefą czerwoną. Restauracje, kawiarnie i bary - przez najbliższe dwa tygodnie - wydają dania tylko na wynos. Od poniedziałku w szkołach podstawowych od 4 klasy nauka odbywa się zdalnie. Jakie jeszcze obostrzenia nas obowiązują?
Ze względu na szybki przyrost zakażeń koronawirusem, polski rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Na konferencji przestawił je premier, Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ograniczenia zaczną obowiązywać od soboty.
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek nową listę żółtych i czerwonych stref. Jak od dziś będzie wyglądało nasze życie? O tym opowiedział nam dr Mariusz Sokołowski, ekspert ds. bezpieczeństwa, były rzecznik Komendanta Głównego Policji.
Koronawirus na całym świecie nie daje za wygraną. Kolejne dni przynoszą informacje o nowych, rekordowych zakażeniach, także w Polsce. Końca epidemii więc nie widać. Co więcej, niewykluczony jest jej powrót w większej skali. W związku z tym rząd mówi o możliwym wznowieniu niektórych obostrzeń. Czy będą tak duże, jak w marcu i kwietniu?
W przypadku nawrotu epidemii koronawirusa najważniejsze będzie przywrócenie pewnych reżimów - zapowiada wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, chodzi o przestrzeganie wytycznych opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji i osłaniania ust. Czy będzie kolejny lockdown?
Od stycznia 2017 r. będzie można jednorazowo kupić w aptece już tylko jedno małe opakowanie leku na katar lub przeziębienie, zawierające pseudoefedrynę, kodeinę czy dekstrometorfan. Dlaczego zostały wprowadzone takie ograniczenia? O tym goście Dzień Dobry TVN: szefowa Monaru i certyfikowany specjalista terapii uzależnień Jolanta Łazuga-Koczurowska i wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Marek Tomków.
Wedle przyjętych zasad savoir vivru dojrzały wiek w wielu kwestiach stanowi spore ograniczenie. Dlaczego mając kilkadziesiąt lat czegoś już nam nie wypada? Czy nasz prywatny wizerunek zawsze musi iść w zgodzie z wiekiem lub wykonywanym przez nas zawodem? Zrezygnować ze swojego prawdziwego "ja" i dostosować się do przyjętych norm czy pozostać sobą? Na temat niekonwencjonalności rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: tancerką Krystyną Mazurówną, bizneswoman Beatą Kornacką i byłym modelem Rafałem Młodzikowskim.
Samodzielna jazda windą, schodami ruchomymi, autobusem i... picie alkoholu? Co jest niedozwolone do lat 10, 11,12... 18? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.