Newsy

Wesela i komunie - czy będą możliwe w maju? Odpowiada minister zdrowia

Newsy

ASphotowed/Getty ImagesPierwsza Komunia Święta

Wesela i komunie to uroczystości rodzinne, które planowane są zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - stoją pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronowirusa i związane z nią obostrzenia. Restrykcje obowiązują co najmniej do 18 kwietnia. Czy przyjęcia komunijne i weselne będą mogły odbyć się w maju? Do tej kwestii odniósł się minister zdrowia.

Znoszenie obostrzeń

Znoszenie obowiązujących do 18 kwietnia obostrzeń będzie przebiegało regionami. Taką informację przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w porannej rozmowie RMF FM. Odpowiadając na pytania słuchaczy mówił także o tym, czy w maju odbędą się pierwsze komunie i wesela.

Priorytetem jest przywracanie edukacji

- podkreślił szef resortu zdrowia. Jak zaznaczył, w trakcie znoszenia obowiązujących obecnie obostrzeń, rząd będzie chciał w pierwszej kolejności otworzyć żłobki i przedszkola oraz wprowadzić hybrydową naukę w klasach I-III. Wyraził nadzieję, że nastąpi to jeszcze w kwietniu.

Komunie i wesela w maju?

Co z planowanymi na maj komuniami i weselami? Zdaniem ministra zdrowia, najważniejsze jest, by utrzymały się trendy: spadek liczby zachorowań i poprawa sytuacji w szpitalach.

Maj daje lepszą perspektywę

- przyznał Adam Niedzielski. Według niego, na korzyść maja przemawiają masowe szczepienia przeciw COVID-19. Dodał, że rząd podjęcie decyzji w tej sprawie odkłada na przyszły tydzień.

- Generalnie naszym priorytetem, jeśli chodzi o przywracanie normalności, to jest właśnie edukacja. Jeśli tylko będzie jakakolwiek przestrzeń, to natychmiast przedszkola, klasy I-III i możliwość przeprowadzania egzaminów będą przywracane. Będziemy naprawdę robili wszystko, żeby te egzaminy się odbyły - powiedział Niedzielski w RMF FM.

Jak zorganizować wesele w dobie pandemii? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Elżbieta Romanowska planuje swój ślub. "Pójdę chyba w czarnej sukni, dla odmiany"

Jak przygotować organizm do szczepienia przeciw COVID-19? "Zalecamy wstrzymanie się od spożycia alkoholu kilka dni przed"

Zmiany w programie szczepień. Minister zdrowia: "Podjęliśmy decyzję o resecie systemu"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: ASphotowed/Getty Images

Pozostałe wiadomości