Iza i Kamil widzom TVN-u znani są z udziału w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia". Jako jedni z nielicznych zdecydowali się kontynuować znajomość i tworzą udany związek. Niedawno para bawiła na ślubie swoich znajomych. Zdjęciem z uroczystości pochwalili się w mediach społecznościowych.
W środę, 2 czerwca pojawiły się nowe zmiany w obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa. Pojawiły się też informacje odnoście szczepień dzieci. O wszystkim poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Luzowanie obostrzeń w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem odbywa się stopniowo. Kolejny etap łagodzenia restrykcji wprowadzonych ze względu na pandemię wchodzi w życie 28 maja. Otwarte mają być baseny, siłownie, kluby fitness, kasyna, solaria. Sprawdź, co się zmieni od piątku.
Wesele to dla wielu z nas jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z pandemią koronawirusa od ponad roku uroczystości nie mogły odbywać się w tradycyjny, huczny sposób. Od 29 maja - zgodnie z rządowym rozporządzeniem luzującym restrykcje - zmieniają się przepisy dotyczące organizacji imprez i spotkań. Ile osób będzie mogło w nich uczestniczyć? Czy można "doprosić" tych, którzy są zaszczepieni?
Czy będzie można zorganizować w maju wesele lub komunię? Kiedy złagodzone zostaną obostrzenia? Czy pojawią się limity gości? Te pytania od dłuższego czasu zadają sobie wszyscy, którzy planują taką uroczystość. Podczas konferencji premiera 28 kwietnia dowiedzieliśmy się w kiedy restrykcje zostaną zniesione.
Wesela i komunie to uroczystości rodzinne, które planowane są zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - stoją pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronowirusa i związane z nią obostrzenia. Restrykcje obowiązują co najmniej do 18 kwietnia. Czy przyjęcia komunijne i weselne będą mogły odbyć się w maju? Do tej kwestii odniósł się minister zdrowia.
Mieszkają na wsi w drewnianym domku po pradziadkach. Kochają to miejsce miłością wielką i dozgonną. Lenka i Marcin Bartoszewscy - małżeństwo z tendencją do marzenia o odważnych rzeczach. Poznajcie ich historię.
Od 19 października obowiązują obostrzenia związane z nasilającą się epidemią koronawirusa. W strefie czerwonej wesela są zakazane, a w strefie żółtej maksymalnie 20 osób może się bawić bez tańców. Co w takiej sytuacji mają robić państwo młodzi? Czy branża przetrwa kolejne restrykcje? O tym rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną oraz Martyną Gabriel, organizatorką i dekoratorką wesel.
Najnowszy raport GUS ujawnił, że Polacy zwiększyli ilość spożywanego alkoholu - jest to już 10 litrów spirytusu na głowę w przeciągu roku. Wykazano również, że rzadziej sięgamy po piwa i wina, a częściej po różnego rodzaju wódki oraz mocne alkohole. Jak ograniczyć spożywanie napojów wysokoprocentowych? I czy wesele może odbyć się bez ich obecności?
W najbliższym czasie mają zostać przedstawione nowe rekomendacje dotyczące wesel. Powodem decyzji są ogniska koronawirusa, które wybuchają właśnie na tego typu uroczystościach. - Wesela są zbyt duże - czasem trzykrotnie większe niż nasze rekomendacje, są tam starsi ludzie. Jest tam naprawdę kompletny brak dystansowania - stwierdził szef GIS, Jarosław Pinkas.
Rząd, znosząc obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, od 6 czerwca zezwolił na organizację wesel do 150 osób. Teraz okazuje się, że to właśnie te imprezy stają się źródłem zakażeń, głównie w Małopolsce. Niektóre ośrodki w ogóle nie stosują się do wytycznych sanitarnych, a inne obciążają młodą parę dodatkowymi kosztami. Czy w tej sytuacji organizowanie wesel to dobry pomysł? Zastanawialiśmy się nad tym z Katarzyną Gajek - przedstawicielką Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej i dr. Ernestem Kucharem – specjalistą chorób zakaźnych.
To doskonała wiadomość dla wszystkich par młodych. Zwiększa się liczba osób, które będą mogły pojawić się na ślubie i weselu. Nasza ekspertka przypomniała, o jakich zasadach będą musieli pamiętać goście i podpowiedziała sposoby na organizację pięknych uroczystości plenerowych.
Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosił pary, które brały ślub w 2016 roku, o przedstawienie kosztów organizacji wesela. W jakim celu to zrobił? Chciał skontrolować nowożeńców? A może podmioty organizujące ich wesela? O wyjaśnienie poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dyrektor Departamentu Poboru Podatków w Ministerstwie Finansów Elżbietę Duszyc. Zapytaliśmy również, czy rodzice organizujący dziecku przyjęcie komunijne muszą zbierać rachunki.
Zabawy i konkursy oczepinowe odchodzą do lamusa. Dlaczego? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wedding plannerkę Ewę Wardęgę-Sawicką, by powiedziała o najnowszych trendach weselnych. Jakie atrakcje przygotować dla gości, by wesele było niezapomniane? Zdarzają się wesela bez alkoholu?