minister zdrowia

  minister zdrowia

  Zakażony odzwierzęcym wirusem pacjent przebywa w izolacji.

  Stan epidemii zostanie przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Zmiana wejdzie w życie od 16 maja. To informacja, którą przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Rząd podjął decyzję w sprawie zniesienia stanu epidemii w Polsce. Informacje na ten temat przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Decyzję w tej sprawie podejmie rząd.

  Znika obowiązek zasłania nosa i ust w miejscach publicznych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował o poluzowaniu obostrzeń, tłumacząc to spadającą liczną zakażeń koronawirusem. Z maseczkami żegnamy się od poniedziałku 28 marca. Zmieniają się też zasady dotyczące kwarantanny i izolacji.

  Minister zdrowia zarekomendował zniesienie niektórych obostrzeń od kwietnia.

  Zmiany w obostrzeniach

  Od 1 marca poluzowane zostaną dotychczasowe obostrzenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczyć będą m.in. pracy zdalnej w urzędach. Informacje o nich przekazał premier Mateusz Morawiecki. Co z maseczkami?

  Wielu Polaków obawia się, że z czwartej fali pandemii, wpadniemy od razu w piątą. Jaki plan działania ma Ministerstwo Zdrowia? Czy czeka nas kolejny lockdown? Minister Adam Niedzielski w wywiadzie z Wirtualną Polską przyznał, że rozważana jest zmiana dotychczasowych obostrzeń.

  Minister zdrowia podaje najbardziej prawdopodobny scenariusz.

  Kogo dotyczy rozporządzenie ministra zdrowia?

  Komisja Europejska przyjęła przepisy.

  Kiedy zmiana wejdzie w życie?

  Powrót do nauki zdalnej, zamknięte lokale i obowiązkowe szczepienia.

  "Błędne decyzje, które niestety się zdarzają".

  Minister zdrowia odpowiada.

  Czy w listopadzie wróci nauka zdalna?

  W Polsce mamy do czynienia z czwartą falą pandemii COVID-19. Niestety, to jeszcze nie koniec. W ocenie ministra zdrowia szczyt zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 dopiero przed nami. - W prognozach są liczby od 10 tysięcy do 80 tysięcy - mówił Adam Niedzielski. Czy wzrost zachorowań będzie oznaczał wprowadzenie nowych obostrzeń?

  Jak się zapisać?

  Niektóre "ćwiczą" nauczanie zdalne, inne organizują studniówki w październiku.

  Koronawirus w Polsce, jego nowe warianty na świecie i potencjalne obostrzenia, związane ze wzrostem liczby zakażeń były tematami rozmowy ministra zdrowia z Polską Agencją Prasową. Adam Niedzielski zdradził, jakie rozwiązania mogą zostać wprowadzone w następnych miesiącach.

  "Chcemy, żeby ludzie przestrzegali zasad dyscypliny społecznej"

  Restrykcje związane z pandemią koronawirusa zostały poluzowane kilka miesięcy temu. Rząd przygotowuje się jednak na nadejście czwartej fali zachorowań. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach, jakie mogą zostać wprowadzone w najbliższym czasie.

  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będę obowiązywały od 1 września 2021 roku. Wśród rekomendacji znalazło się: szczepienie dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych, dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki i wietrzenie sal.

  Podczas piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że możliwe będzie mieszanie szczepionek, czyli przyjęcie drugiej dawki preparatu innej firmy. - Chcieliśmy zająć się grupą osób, które odnotowały niepożądany odczyn poszczepienny po pierwszej dawce szczepionki przeciw COVID-19 - tłumaczył.

  Koronawirus nie daje za wygraną, wręcz przeciwnie, wciąż słyszymy o jego kolejnych wariantach. Co gorsza, Delta i Lambda są jeszcze bardziej niebezpieczne. Sytuacja epidemiczna w Polsce była tematem posiedzenia sztabu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o przygotowaniach wszystkich scenariuszy rozwoju pandemii. Jego zdaniem wzrost zakażeń nastąpi jesienią.

  Każdy Polak, który skończył 40 lat, może wykonać za darmo pakiet badań diagnostycznych. Jest to możliwe od czwartku 1 lipca. Co trzeba zrobić, aby skorzystać z pakietu?

  Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii nie napawa optymizmem. Podczas radiowego wywiadu minister Adam Niedzielski przekazał, jaki to może mieć wpływ na liczbę zakażeń w Polsce. Okazuje się, że czwarta fala pandemii już się rozpoczyna.

  Koronawirus nie daje za wygraną. Coraz częściej słyszymy doniesienia o pojawianiu się jego kolejnych, o wiele bardziej zakaźnych mutacji. Aby nie doprowadzić do ich rozprzestrzeniania się w Polsce, rząd zdecydował o przywróceniu 10-dniowej kwarantanny dla osób, które przybywają spoza strefy Schengen. Kto będzie z niej zwolniony? Kiedy zaczyna obowiązywać przepis?

  Po specjalnym posiedzeniu Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, opublikowano komunikat, według którego minister Adam Niedzielski ocenił, że w ochronie zdrowia mamy ogromne zaległości do nadrobienia. Poruszył też temat ewentualnej czwartej fali pandemii.