maj

  Tak wynika z najnowszych danych GUS-u.

  W piątek temperatury zbliżą się do 30 st. C. To jednak ostatnia dobra wiadomość dla spragnionych weekendowego wypoczynku. Napływające chłodniejsze powietrze oznacza gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Można spodziewać się burz z gradem i silnego wiatru.

  W ocenie synoptyków aura będzie bardzo dynamiczna.

  Sprawdź prognozę pogody na sobotę i niedzielę.

  Gdzie zagrzmi? Do której godziny obowiązują alarmy?

  Czy w tym roku oszczędzi rośliny? Diana Kautz podzieliła się z widzami Dzień Dobry TVN przewidywaniami synoptyków.

  Dłuższe dni i coraz więcej słońca sprawiły, że częściej myślimy o lecie. Choć jeszcze się nie zaczęło, wiele osób już planuje wakacje. Ci, którzy zamierzają spędzić urlop w Polsce, zastanawiają się, jaka będzie pogoda. Będziemy cieszyć się wysoką temperaturą czy też czekają nas opady deszczu? IMGW wydał eksperymentalną długoterminową prognozę na czerwiec, lipiec oraz sierpień. Są też wstępne przewidywania na wrzesień.

  Wtorek jedynym dniem bez zagrożeń.

  Po wyjątkowo chłodnym kwietniu przyszedł czas na ciepły i słoneczny maj. W ocenie synoptyków najbliższe dni mają być naprawdę gorące.

  Miejscami pojawią się burze i przelotne opady.

  IMGW wydało ostrzeżenia. Sprawdź, w których miejscach Polski zagrzmi najmocniej.

  Synoptycy zapowiadają częściowe zachmurzenie i lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie 19 st. C.

  W 2022 wiosna ma być rozczarowująco krótka. Po, w większości chłodnym i deszczowym kwietniu, pogoda ma gwałtownie się zmienić i przynieść wyczekiwane słońce, a nawet pierwsze upały. Kiedy termometry pokażą powyżej 25 st. Celsjusza?

  Co to oznacza dla pasażerów? Poznaj listę lotnisk, do i z których loty będą wykonywane z pierwszeństwem.

  Już w sobotę 30 kwietnia rozpoczyna się jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów w Polsce, czyli majówka. Jedni będą mieli kilka dni wolnych od pracy lub szkoły, inni będą przygotowywać się do zbliżającej się matury. Kiedy wypada majówka 2022?

  Co jeszcze przewiduje prezenter tvnmeteo.pl, Tomasz Wasilewski, w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni?

  Maj to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia. Jest coraz więcej słonecznych dni, a co za tym idzie – rozkwita wiele roślin, w tym te, które dają pyszne warzywa i owoce. Które z nich najlepiej smakują właśnie teraz? Sprawdź, jakie sezonowe warzywa królują w maju.

  Wesela i komunie to uroczystości rodzinne, które planowane są zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - stoją pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronowirusa i związane z nią obostrzenia. Restrykcje obowiązują co najmniej do 18 kwietnia. Czy przyjęcia komunijne i weselne będą mogły odbyć się w maju? Do tej kwestii odniósł się minister zdrowia.

  Syrop z mniszka lekarskiego dla dzieci i dorosłych to popularny środek stosowany pomocniczo w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Łagodzi m.in. kaszel, chrypkę, a także ból gardła. Preparat można kupić w sklepach zielarskich i aptekach, warto jednak przygotować go samodzielnie. Jak zrobić syrop z mniszka lekarskiego?

  Dziś na Podlasiu spadł śnieg. Dlaczego w maju dopadła nas fala mrozów? Czy w Polsce będzie w końcu ciepło? Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak ma pocieszające wieści! A wiecie dlaczego w centrum Warszawy, ale i w całej Polsce stanęły piękne ławki w kształcie książek?

  Już za chwilę maj, czyli czas na piknikowanie. W Dzień Dobry TVN nasza ekspertka Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które przydadzą się podczas majowych weekendów. Były wśród nich: "kapturki" do naczyń, urządzenie, dzięki któremu będziemy niewidzialni dla kleszczy i komarów, niepokojący kwiat z wąsami, karty ogrodowe dla wielkoluda i "cicha taca dla księdza" ;)

  Beata i Paulina Kartowicz zaprosiły Marcina Sawickiego wraz z ekipą Dzień Dobry TVN na majówkę do swojego ukochanego domu w Grabianowie. Tam na świeżym, choć jeszcze trącącym zimną, powietrzu, w blasku majowego słońca przyrządziły chłodnik, udka kurczaka i drożdżowe bułeczki.