Newsy

Jan Mayzel nie żyje. Wybitny aktor miał 91 lat

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Nie żyje Adalia Rose Williams

Nie żyje Jan Mayzel, wybitny aktor teatralny, serialowy i filmowy. Artysta, który na stałe zapisał się w historii polskiego kina, zmarł w wieku 91 lat. Widzowie pokochali go za role w kultowych produkcjach, takich jak "Miś", "Kingsajz", "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy".

Jan Mayzel nie żyje

Jan Mayzel był cenionym aktorem teatralnym, serialowym i filmowym. Niejednokrotnie próbował swoich sił w dubbingu, użyczając głosu uwielbianym przez dzieci bajkowym postaciom. Artysta zmarł w wieku 91 lat. Smutna informacja na temat odejścia wybitnego aktora została opublikowana w mediach społecznościowych przez wielu artystów, w tym Izabellę Olejnik, która umieściła na Facebooku pożegnalny wpis.

- Kochani, zmarł Jan Mayzel. Aktor, dobry kumpel. Ogromne współczucie dla jego żony Zofii Merle - napisała aktorka.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Jan Mayzel - kariera

Jan Mayzel urodził się 5 stycznia 1930 roku w Milanówku. Ukończył PWSA w Krakowie, związany był z tamtejszym Teatrem Młodego Widza, występował też między innymi na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Elblągu i Teatru Muzycznego "Roma". Z jego talentem zetknęli się także miłośnicy słuchowisk Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji.

W trakcie swojej kariery Jan Mayzel zagrał wiele ról w kilkudziesięciu polskich filmach i serialach. W jego dorobku artystycznym znalazły się znakomite kreacje w takich produkcjach jak "Rozmowy kontrolowane", "Kingsajz", "Tygrysy Europy", "Zmiennicy", "Miś" czy "Alternatywy 4". Aktor próbował swoich sił także w dubbingu.

Więcej informacji na ten temat na tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Joshua Alzate/EyeEm

Pozostałe wiadomości