dubbing

  dubbing

  Dorota Kawęcka nie żyje. Aktorka zmarła po długiej chorobie w wieku 69 lat. Widzowie najbardziej pamiętają jej rolę Lidki Jasińskiej w popularnym serialu "Dom", grała też milicjantkę Elkę w kultowym "07 zgłoś się". Zajmowała się również dubbingiem - to ona użyczyła głosu Betty z "Flintstonów".

  Jacek Kawalec to jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów teatralnych, filmowych i dubbingowych. Popularność przyniósł mu w latach 90. talk-show, którego był prowadzącym. Jednak miejscem, które pozwoliło mu w pełni realizować się zawodowo, od zawsze był teatr. Mało kto wie, że pasją Jacka Kawalca jest muzyka. Aktor przygotowuje się również do niezwykle trudnej roli. Jakiej? I co mówią o nim jego przyjaciele?

  Jan Piotrowski to młody człowiek pełen pasji - jeździ na rolkach, trenuje kendo, dubbinguje, gra na pianinie i jest współzałożycielem grupy filmowej. Czy znajduje na to wszystko czas? Z czym wiąże swoją przyszłość?

  W większości przypadków polskie tytuły zagranicznych filmów nie odzwierciedlają ich treści, co więcej bywają absurdalne. Z czego wynika ta rozbieżność? Jakie tytuły przyciągają uwagę widzów? Które sytuacje sprawiają tłumaczowi najwięcej problemu? Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy: Dorotę Dziadkiewicz, dialogistkę dubbingową, Annę Celińską, prezes Stowarzyszenia Tłumaczy Audiowizualnych oraz Krzysztofa Kowalczyka, tłumacza audiowizualnego.

  Przy okazji pracy nad nowym filmem, z Małgorzatą Sochą porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Anna Wendzikowska. Postać dubbingowana przez aktorkę jest bardzo radosna. Czy Małgosia w prywatnym życiu jest również optymistką? Co poprawia jej humor? I jak wspomina swoje czasy dorastania? Czy chciałaby do nich wrócić?

  W najnowszym filmie o "Asterixie i Obelixie" będzie mogli usłyszeć Anną Muchę. Aktorka dubbinguje bowiem Dulcię, żonę Miniminusa, któremu głosu użyczył Piotr Adamczyk. Jaką kobietą jest Dulcia? Czy sporo w niej z Anny Muchy? Jakie bajki czyta swoim dzieciom Anna Mucha? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Na premierę filmu zapraszamy 27 lutego 2015.

  Uwielbia komiksy i superbohaterów i dlatego niezbyt trudno było namówić go do nagrania dubbingu w filmie "Strażnicy galaktyki". Czy rzeczywiście zamierza rzucić aktorstwo i skupić się na muzyce? Czy lubi słuchać swojego głosu? Zobaczcie co zdradził nam Paweł Małaszyński.

  Na specjalną prośbę Pani Grażyny z Warszawy... w naszym studiu... Czesław Mozil. Opowiedział o roli bałwanka w filmie "Kraina lodu". Jak podoba mu się dubbingowanie zimnokrwistej postaci, choć sam jest niezwykle gorący?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje z Tatianą Okupnik rozmawialiśmy dziś o zaspokajaniu namiętności i pasji oraz o wchodzącym wkrótce na ekrany kin filmie: Roman Barbarzyńca, w którym Tatiana podkłada głos pod postać królowej Amazonek!

  Na naszej kanapie w studiu Dzień dobry TVN zasiedli mistrzowie polskiego dubbingu. Wojciech Malajkat, czyli polski Antonio Banderas, ponieważ użyczał głosu do "Kota w butach". Wit Apostolakis, który ma na koncie kilkadziesiąt ról, choć ma zaledwie 14-lat i doskonale wszystkim znany Kacper Kuszewski.