Nie żyje aktor znany z "Gwiezdnych Wojen". Podano przyczynę śmierci

Mark Dodson  - aktor znany z "Gwiezdnych Wojen" nie żyje
Mark Dodson - aktor znany z "Gwiezdnych Wojen" nie żyje
Amerykański aktor Mark Dodson, który podkładał głosy stworzeniom w filmach "Gwiezdne Wojny" i "Gremliny", nie żyje. Zmarł w wieku 64 lat. Informację o śmierci artysty przekazała jego córka.

Mark Dodson nie żyje

Przed śmiercią aktor często pojawiał się na licznych wydarzeniach i spotkaniach fanów. Jego córka Ciara przekazała portalowi tmz.com, że zmarł w mieście Evansville w stanie Indiana, gdzie przyjechał na mroczny event "Horror Con". Podczas snu w pokoju hotelowym doznał rozległego zawału serca. Odszedł w wieku 64 lat.

Żałoba

Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii

W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie organizatorów wydarzenia w Evansville.

- Ze złamanym sercem ogłaszamy nagłą śmierć Marka Dodsona, która wydarzyła się wczoraj wieczorem. Mark był nie tylko utalentowanym aktorem głosowym, ale także cenionym członkiem społeczności horrorów. Nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną, przyjaciółmi i fanami w tym niezwykle trudnym czasie. Jego dziedzictwo będzie żyło dzięki jego pracy. Spoczywaj w pokoju, Marku. Pozostaniesz w pamięci, a tęsknić za Tobą będą wszyscy, którzy mieli przyjemność Cię poznać i doświadczyć Twojego talentu - napisano pod nagraniem.

Mark Dodson - kim był?

Mark Dodson był amerykańskim aktorem dubbingowym, urodzonym 1 lutego 1960 roku. Jego przełomową rolą było w 1983 roku podłożenie głosu pod Salacious Crumb, małą istotę, która w "Powrocie Jedi" zawsze siedziała bardzo blisko wielkiego Jabby. Jak się później okazało, "Gwiezdne Wojny" otworzyły Markowi Dodsonowi drzwi do kolejnej kultowej roli.

W 1984 roku w "Gremlinach" podłożył głos pod uroczego Mogwai’a, a także rok później pod kilku zombie w "Dniu Żywych Trupów". Mark pracował nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat przy filmach, grach wideo, w radiu i reklamach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło: tmz.com

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości