Gwiezdne Wojny

  Gwiezdne Wojny

  Niezapomniany Han Solo, awanturniczy Indiana Jones, uznany przez magazyn "People" za najseksowniejszego żyjącego mężczyznę, a na dodatek zanim zrobił światową karierę pracował jako stolarz. Amerykański aktor Harrison Ford świętuje swoje urodziny. Z tej okazji przypominamy jego najsłynniejsze role.

  W najnowszej odsłonie Gwiezdnych Wojen - w filmie "Hans Solo: Gwiezdne wojny - historie" Paul Bettany wciela się w czarny charakter. Niedawno aktor zagrał też w "Avengers: Wojna bez granic". Jakie są według niego zalety, a jakie wady takich wielkich superprodukcji? Paul ma listę osób, z którymi nie chciałby pracować. Zdradził, kto na niej jest? Z brytyjskim aktorem spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Ron Howard to hollywoodzki reżyser i producent. Twórca takich hitów jak "Piękny umysł" czy "Kod da Vinci". Do filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny- historie" wskoczył w połowie produkcji. Twórcy liczyli, że uratuje projekt, który okazał się większym wyzwaniem niż początkowo sądzono. Jak wyglądała praca na planie? Co było jego celem? Czego nauczył się o sobie pracując nad "Gwiezdnymi wojnami"? Z reżyserem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Jego talent przypadkiem odkrył ... Steven Spielberg. To zupełnie zmieniło jego życie. "To, że on mnie wybrał, że we mnie uwierzył dało mi dużo pewności siebie. On dał mi start". Dzięki temu mógł wcielić się w tytułową rolę w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". O filmie, początkach drogi aktorskiej i ... internecie, z Aldenem Ehrenreichem rozmawiała Anna Wendzikowska.

  Zasłyną rola w filmie "Traffic" z 2000 roku, za którą otrzymał Oscara. Ostatnią produkcją, w której wziął udział jest film "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi", w którym Benicio del Toro wcielił się w rolę enigmatycznej postaci DJ-a. Czy takie role to dla niego wyzwanie? A może woli grać pozytywnych bohaterów? Z aktorem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Mark Hamill to kultowy Luke Skywalker z Gwiezdnych wojen. Aktor oraz jego bohater wracają w nowej części sagi - Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Jak ta rola wpłynęła na życie artysty? Czego się obawiał, kiedy otrzymał propozycję ponownego wcielenia się w postać Skywalkera? Z aktorem spotkała się Anna Wendzikowska. Zobaczcie, jak skomplementował dziennikarkę Dzień Dobry TVN. Co pokazał Ani i czy jej się to spodobało? ;)

  Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość - w wieku 60 lat zmarła Carrie Fisher - aktorka znana m.in. z roli księżniczki Lei z Gwiezdnych wojen. Co było przyczyną jej śmierci? Czy to prawda, że na planie kultowego filmu miała romans z Harrisonem Fordem? Aktorkę wspominaliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Mads Mikkelsen jest najpopularniejszym obecnie duńskim aktorem. Zanim zawitał do świata filmu był profesjonalnym tancerzem. Dwadzieścia lat temu zadebiutował na wielkim ekranie. Dziś wciela się w postać naukowca Galena Erso w filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Z aktorem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Tym razem widzowie Dzień Dobry TVN zaprosili Bartka Jędrzejaka do Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie. Nasz prezenter pogody miał okazję zobaczyć niesamowite mini plany filmowe oraz porozmawiać z pomysłodawcą parku i konstruktorem Markiem Jaśniewiczem.

  Osoby, które nie zachwycają się "Star Wars", nie mogą pojąć, co szczególnego widzą w Gwiezdnych Wojnach ich fani. Dlatego, aby zrozumieć fenomen tej sagi zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN krytyka filmowego Michała Walkiewicza i aktora Andrzeja Andrzejewskiego, który jest fanem "Star Wars". Zobaczcie, jak sprytnie i płynnie przejść z rozmowy o filmie do testu balsamów do ust ;)

  Na ekrany kin wszedł długo oczekiwany film "Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy". Zobaczymy w nim między innymi Lupitę Nyong'o. Czy udział w filmie był dla niej kolejnym aktorskim projektem czy miało to dla niej sentymentalne znaczenie? Z gwiazdą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Do niedawna nikt nie wiedział, co robi mroczny Lord Vader, gdy akurat ma przerwę w gnębieniu, niszczeniu, mordowaniu i podbijaniu Wszechświata. Wszystko zmieniło się dzięki polskiemu fotografowi - Pawłowi Kadyszowi. Jego zdjęcia, na których uwiecznił Anakina Skywalkera podczas codziennych zajęć, błyskawicznie stały się hitem internetu i obiegły cały świat! Zobaczcie jak wygląda prywatne życie bohatera "Gwiezdnych Wojen".

  Koniec z Dzień Dobry TVN! Wpadły do nas "trzy wesołe plemniczki" - Prokop, Wellman i Jędrzejak - by trochę narozrabiać. Zobaczcie, co zrobili i jak bardzo zdemolowali studio Dzień Dobry TVN. Czy da się je odbudować? Może być ciężko...

  Dorłówko Zachodnie. To tam plażę opanowały postacie z Gwiezdnych Wojen. Takiej okazji nie mógł przepuścić ich wielki fan Bartosz Obuchowicz. Czy dzieci aktora też są zafascynowane postaciami ze Star Wars? Co zachwyca Bartosza w tych filmach? Z aktorem rozmawiał Olivier Janiak.

  Szturmowcy Imperium opanowali redakcję Dzień Dobry TVN i okolice! W naszej kawiarence oraz przed budynkiem redakcji, na skrzyżowaniu Hożej i Marszałkowskiej, można się dziś było spotkać z kultowymi postaciami, m.in.: Lordem Vaderem, C-3PO i R2-D2! Zobaczcie czy Magda Mołek poczuła magię "Gwiezdnych Wojen"! :) A Wy, lubicie tę sagę?

  Jeśli jesteście wielbicielami Star Wars, to nie może Was jutro (sobota, 25 kwietnia) zabraknąć na rogu ul. Marszałkowskiej i Hożej w Warszawie. Spotkacie się z kultowymi postaciami, m.in.: Lordem Vaderem, C-3PO, a Artu ditu zaserwuje Wam herbatę! Czekamy na Was od 8.30. Oczywiście, nie zapomnijcie o swoich kostiumach ;) Niech moc będzie z Wami!

  Sobota z Dzień Dobry TVN to ciekawe tematy i dobra zabawa! Fenomen Gwiezdnych Wojen! Jak z filmowego ekranu przeniknęły do codziennego życia niektórych fanów? Coś dla fanów talentu Agnieszki Grochowskiej - o tym jak się gra w hollywoodzkiej produkcji u boku Toma Hardego oraz coś dla fanów Agnieszki Chylińskiej - ulubionej jurorki małych dzieci. A na scenie Dzień Dobry TVN wystąpi Grzegorz Hyży. Bądźcie z nami jutro o 8.30. Program poprowadzą Magda Mołek i Marcin Meller.

  Tak o promie kosmicznym mawiał sam jego właściciel - Han Solo. Sokół Millennium to statek dobrze znany z "Gwiezdnych wojen". Fanem filmu jest Bernard Szukiel, który stworzył Sokoła z papieru. Ile lat zajęło mu wykonanie modelu? Kiedy pasjonat "Gwiezdnych Wojen" znajdywał czas na klejenie statku? Jak zareagowała jego żona? Czy wspierała męża? Z czego dokładnie wykonany jest Sokół Pana Bernarda? Jaki ma napęd? Czy maszyna będzie latać? O papierowym promie kosmicznym Bernard Szukiel opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Wszędobylski robot R2-D2, bohater "Gwiezdnych Wojen", odwiedził Bartka Jędrzejaka w Cafe TVN. Robot chętnie pozował do zdjęć :)