Nie żyje aktor z "Gwiezdnych wojen". Zagrał w kultowej scenie

Nie żyje aktor z "Gwiezdnych wojen". Zagrał w kultowej scenie
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Michael Culver, który zagrał w legendarnej scenie w "Gwiezdnych wojnach: Część V Imperium kontratakuje", zmarł w wieku 85 lat. O śmierci aktora poinformowała agencja, z którą był związany. Artysta na swoim koncie miał wiele filmowych i teatralnych ról.

Michael Culver nie żyje. Miał 85 lat

Michael Culver zmarł we wtorek, 27 lutego, ale agencja Alliance Agents dopiero teraz przekazała mediom smutną wiadomość.

Z wielkim smutkiem potwierdzamy śmierć naszego przyjaciela i klienta Michaela Culvera
- czytamy w oświadczeniu.

- Michael w dużej mierze zrezygnował z aktorstwa na początku XXI wieku, aby skoncentrować swoje wysiłki na działalności politycznej. To był zaszczyt reprezentować Michaela przez ostatnią dekadę i zabierać go na jedne z najlepszych wydarzeń związanych z "Gwiezdnymi Wojnami" w Wielkiej Brytanii i Europie. Prawdziwym wydarzeniem było zabranie Michaela na Celebration w Chicago w 2019 roku. Brakowało mu słów, gdy zobaczył kolejkę z prawie 200 osobami czekającymi na niego - dodano.

Choć nie podano, co było bezpośrednią przyczyną śmierci aktora, jego agent zaznaczył, że ten od dłuższego czasu zmagał się ze złym stanem zdrowia.

Michael Culver - aktor z "Gwiezdnych wojen"

Michael Culver urodził się 16 czerwca 1938 roku w Londynie. Był synem aktora Rolanda Culvera i dyrektorki castingów  Daphne Rye. Jak podaje people.com, uczęszczał do London Academy of Music and Dramatic Art, a pod koniec lat 50. zaczął jako profesjonalista występować na scenie. Grał na Broadwayu oraz na West Endzie. Natomiast w latach 60. zaczął pojawiać się w telewizyjnych i kinowych produkcjach. Zagrał m.in. epizodyczne role w dwóch filmach o Jamesie Bondzie ("Pozdrowienia z Rosji" oraz "Operacja Piorun"). Mogliśmy go również podziwiać w takich hitach jak m.in. "Wallander", "Podróż do Indii", "Bunkier" czy "Kroniki braciszka Cadfaela".

Jednak w historii kina zapisał się jako kapitan Lorth Needa w filmie "Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje", który ginie z rąk samego Dartha Vadera.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: people.com

Źródło zdjęcia głównego: Irina Guzovataya/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?