Nie żyje wybitna aktorka dubbingowa. Jej głos znało każde dziecko

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jakie dokumenty zabezpieczyć na wypadek śmierci?
Jakie dokumenty zabezpieczyć na wypadek śmierci?
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Miriam Aleksandrowicz, ceniona aktorka i reżyserka dubbingowa, nie żyje. Informację o śmierci artystki za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała jej siostra. Kobieta odeszła w wieku 65 lat.

Nie żyje Miriam Aleksandrowicz

Miriam Aleksandrowicz, ceniona aktorka, reżyserka teatralna oraz dubbingowa, nie żyje. O śmierci 65-letiej artystki na Facebooku poinformowała jej siostra Małgorzata. - Jest już z Mamą, Tatą i ukochanym Jacusiam. Tak mi żal - napisała w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Informację o odejściu aktorki przekazał również Związek Artystów Scen Polskich. Jego przedstawiciele wyznali, że śmierć artystki bardzo ich poruszyła. - Żegnamy Miriam Aleksandrowicz, aktorkę, reżyserkę teatralną i dubbingową, mającą w swoim dorobku aktorskim i reżyserskim ponad setkę zrealizowanych polskich wersji językowych seriali i filmów animowanych, za co została uhonorowana Nagrodą za Szczególne Osiągniecia w Dziedzinie Dubbingu, członkinię Zarządu nowopowstałej Sekcji Dubbingu ZASP, a także oddaną pracy społecznej w Zarządzie Oddziału ZASP w Warszawie - czytamy we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

Miriam Aleksandrowicz - kariera

Miriam Aleksandrowicz urodziła się 1 września 1957 roku. Dubbingowała wiele filmów, głównie skierowanych do dzieci. Jej głos można usłyszeć m.in. w kreskówce "Chojrak - tchórzliwy pies", "Królu Lwie" czy "Herkulesie".

Prywatnie była związana za aktorem teatralnym i dubbingowym Jackiem Czyżem. Artysta odszedł w 2020 roku.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: ft/kg/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: vasaleks/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości