Newsy

"Dziewczyny na politechniki". Jakie są kierunki przyszłości i co warto studiować?

Newsy

Digital VisionKlaus Vedfelt/Getty Images

Kolejna wyższa uczelnia techniczna przyłącza się do akcji "Dziewczyny na politechniki". Tym razem szkoła z Łodzi zaangażowała się w promocję kierunków przyszłości. Jaki jest program kampanii?

Politechnika Łódzka włącza się do kampanii "Dziewczyny na politechniki". W tym roku projekt odbywa się pod hasłem "kierunki przyszłości". W programie, poza rozmowami na temat studiów, są także warsztaty oraz spotkania ze studentkami, które wystąpią w roli mentorów i doradców.

Jak informuje rzeczniczka łódzkiej uczelni Ewa Chojnacka tegoroczna akcja odbędzie się w internecie w czwartek 22 kwietnia w godzinach 12-18 . Prowadzona będzie interaktywnie i - jak podkreśla Chojnacka - już warto się rejestrować, bo niektóre spotkania mają limitowaną liczbę miejsc dla chętnych.

Rzeczniczka wyjaśnia, iż wchodząc na wirtualne stoisko Politechniki Łódzkiej będzie można porozmawiać na temat rekrutacji i poznać najnowszą ofertę studiów. Specjalistka doradztwa zawodowego podpowie, jak "rozwinąć posiadane talenty i wykorzystać je w perspektywie zawodowego rozwoju".

Politechnika - czym są kierunki przyszłości?

Są to takie kierunki, które w przyszłości pozwalają na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki. Po czym poznać czy dany kierunek jest "przyszłościowy"?

  • czy daje możliwość pracy zdalnej?
  • czy pozwala na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki?
  • czy rozwija kompetencje przyszłości?
  • czy pozwala mi zdobyć twardą wiedzę i praktyczne umiejętności?

Politechnika - ciekawe kierunki dla kobiet

Studentki uczelni - Anna Baszczyńska i Aleksandra Orłowska - mówić będą o dwóch kierunkach: inżynierii biomedycznej (o godz. 16:05) oraz o architekturze (godz. 16:25). W strefie mentoringu, do której trzeba się zapisać, na rozmowy czekać będą: Wioletta Chmurska - studentka automatyki i robotyki oraz Sandra Zarychta - doktorantka w dyscyplinie Mechanical Engineering z Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ. Mówiąc o warsztatach rzeczniczka zaprasza m.in. na zajęcia "Na styku kuchni i kryminalistyki: naturalne trucizny".

Dr Ilona Gałązka-Czarnecka opisuje, że choć w kuchni zwykle czujemy się w bezpiecznie, to czyhają tam też mikroskopijni zabójcy. - To trucizny naturalnie występujące w produktach spożywczych - mówi dr Gałązka-Czarnecka, która przygotowała te warsztaty wspólnie z dr inż. Iwoną Majak, dr inż. Agnieszką Pietrzyk-Brzezińską oraz ze studentami z kół naukowych: Kollaps i Ferment.

Chojnacka podkreśla, że na te zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://online.dziewczynynapolitechniki.pl.

Zobacz wideo: Naukowcy w Politechniki Śląskiej zaprzęgli sztuczną inteligencję do pomocy lekarzom w zwalczaniu COVID-19

Zobacz też:

Maja Hyży wymyśliła już przyszłość dla swojej córeczki. "Mamusia o to zadba"

Od lat ratuje nietoperze. Teraz prosi o wsparcie. "To są bardzo spokojne zwierzęta, które dają się pogłaskać"

Pogarsza się kondycja psychiczna uczniów. "Częściej odczuwane poczucie osamotnienia, irytacji i braku energii"

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP | online.dziewczynynapolitechniki.pl

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości