Newsy

Donald Trump zablokowany na Facebooku. Mark Zuckerberg wydał oświadczenie

Newsy

x-news/Ruptly

Facebook rozszerzył zakaz korzystania z kont wobec ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa. Będzie on obowiązywał co najmniej dwa tygodnie, do zakończenia procesu przekazania władzy. Decyzję tę wyjaśniał prezes firmy Mark Zuckerberg.

USA: zamieszki na Kapitolu

Ubiegłoroczne wybory prezydenckie w USA jeszcze długo będą wspominane zarówno przez Amerykanów, jak i komentatorów życia publicznego z całego świata. Ubiegający się o reelekcję Donald Trump przegrał z Joe Bidenem.

Po ogłoszeniu wstępnych wyników w listopadzie polityk jasno dawał do zrozumienia, że się z nimi nie zgadza. Jak uważa do dziś, wybory zostały sfałszowane i należy je powtórzyć. Żaden z wniosków Trumpa nie został jednak rozpatrzony pozytywnie przez sąd. W środę zwolennicy ustępującego przywódcy USA wdarli się do Kapitolu.

Donald Trump stracił dostęp do mediów społecznościowych

Środowe zamieszki w siedzibie Kongresu szybko wymknęły się spod kontroli i potrzebna była interwencja służb porządkowych. W tym czasie kończący kadencję prezydent opublikował nagranie, na którym wezwał protestujących do pokojowego zachowania. Wspomniał przy tym również o ‘’skradzionych wyborach’’ i podkreślił, że ‘’rozumie ból’’ swoich wyborców. Nagranie zostało już usunięte przez administratorów Facebooka, YouTube i Twittera.

Mark Zuckerberg poszedł o krok dalej i w oficjalnym oświadczeniu zapowiedział, że konto Donalda Trumpa na Facebooku zostanie zablokowane.

- Uważamy, że ryzyko związane z pozwoleniem prezydentowi na dalsze korzystanie z naszych usług jest zbyt duże. Rozszerzamy zakaz korzystania z kont na Facebooku i Instagramie wobec ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa na co najmniej dwa tygodnie, do zakończenia procesu przekazania władzy - czytamy na oficjalnym profilu założyciela Facebooka.

W środę wieczorem władze Twittera zawiesiły konto Donalda Trumpa, a następnie zablokowały je na 12 godzin. Administratorzy zastrzegli, że jeśli polityk będzie zachęcał do przemocy, jego profil zostanie zablokowane na stałe.

Przerwane posiedzenie i ewakuacja kongresmenów. Zwolennicy Donalda Trumpa na Kapitolu. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Jest nowy najbogatszy człowiek świata. Kto wyprzedził Jeffa Bezosa?

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Ministerstwo Zdrowia: "Mamy przed sobą jeszcze kilka dni"

Jak Polacy ocenili swoje samopoczucie w minionym roku? Nowy sondaż CBOS-u

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości