Newsy

Nie żyje Andrzej Rozmus. Koledzy aktora: "Potrafił swym optymizmem obdarzać innych"

Newsy

Fot. Alicia Llop / Getty Images

Andrzej Rozmus zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Informację o jego śmierci podał Teatr Zagłębia w Sosnowcu, z którym aktor był ostatnio związany. Artysta od lat zmagał się z chorobą. Miał 53 lata.

Andrzej Razmus kariera

Andrzej Rozmus urodził się 16 listopada 1967 roku i już od wczesnych lat marzył, by grać w sztukach teatralnych i filmach.

- Aktorstwo zalęgło się we mnie, gdy byłem w 7. klasie szkoły podstawowej. Aktorstwo zawsze mnie fascynowało, choć nie wiedziałem czy w ogóle coś z tego wyjdzie. Ale uparłem się i może, po raz pierwszy w życiu, byłem tak bardzo konsekwentny - powiedział w jednym z wywiadów.

Artysta zadebiutował w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie w spektaklu "Cucurbita story" w 1988 roku. Od 1997 roku zaczął współpracować z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu.

- Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach "Czerwone Zagłębie", "Bóg", "Na dnie", "Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?", jego role filmowe, m.in. "Mrówy" w serialu "Wydział Zabójstw" - napisano na stronie Teatru Zagłębia.

Andrzej Razmus nie żyje

Aktor zmarł w nocy.

- Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia - czytamy w wiadomości pracowników teatru.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach.

>>> Zobacz także:

Krystyna Feldman została napadnięta przed śmiercią. Już nigdy nie wróciła do pełni sprawności

Elżbieta Dzikowska wspomina Aleksandra Dobę: "Zmarł śmiercią podróżnika"

Książę Harry w zaskakującym wywiadzie o życiu w Wielkiej Brytanii. "Przypłaciłem to zdrowiem psychicznym"

Zobacz także: Aleksander Doba nie żyje. "Zmarł śmiercią podróżnika, zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro":

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości