Gwiazdy

Krystyna Feldman została napadnięta przed śmiercią. Już nigdy nie wróciła do pełni sprawności

Krystyna Feldman

East News

Gwiazdy

Krystyna Feldman została napadnięta przed śmiercią. Już nigdy nie wróciła do pełni sprawności

Krystyna Feldman

East News

Krystyna Feldman na zawsze zapisała się w pamięci Polaków dzięki swoim wyrazistym kreacjom aktorskim. Gwiazda 

Krystyna Feldman - ulubienica Polaków

Krystyna Feldman była jedną z najbardziej charyzmatycznych polskich aktorek. Regularnie grywała zarówno w teatrze, jak i w kinie oraz w telewizji. Mimo że przed kamerą zadebiutowała już w 1953 roku, to szczyt jej popularności przypadł dopiero na ostatnie lata życia. Aktorka zmarła w 2007 roku na raka płuc. Jej śmierć była ogromnym ciosem nie tylko dla bliskich, ale również dla Polaków, którzy pokochali jej kreacje z dużego i małego ekranu.

Zapomniany fakt z życia Krystyny Feldman

Od śmierci Krystyny Feldman mija w tym roku już 14 lat. Nie wszystkie fakty z życia aktorki są powszechnie znane. Jak się okazuje, w 2004 roku aktorka została brutalnie napadnięta przez osiemnastolatka i jego dwóch niepełnoletnich kolegów. 84-letnia wówczas Feldman niefortunnie upadła na chodnik, łamiąc przy tym kość biodrową. Wcześniej napastnicy uderzyli ją w głowę i zabrali torebkę - za skradzione pieniądze mieli kupić sobie buty. Do zdarzenia doszło na ulicy w Jeleniej Górze.

Uraz aktorki był na tyle poważny, że musiała poddać się operacji wszczepienia endoprotezy. Mimo trudnych chwil, nie traciła pogody duchy i z rozbrajająca szczerością wspominała potem wywiad przeprowadzony przez lekarzy.

"Jaką ma pani grupę krwi?". "Nie wiem". "Jakie ciśnienie?". "Nie wiem". "A kiedy ostatnie EKG było robione?". "Chyba nigdy" - patrzyli na mnie jak na wariatkę.

Mimo operacji Krystyna Feldman już nigdy nie wróciła do pełni sprawności.

Miłość, miłość… nad Motławą, czyli kulisy związku Ewy Kasprzyk i Michała Kozerskiego

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
75
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0