Gwiazdy

Ronald Pickup nie żyje. Aktor z "Hotelu Marigold" miał 80 lat

Isabel Pavia/ Getty Images

Gwiazdy

Ronald Pickup nie żyje. Aktor z "Hotelu Marigold" miał 80 lat

Isabel Pavia/ Getty Images

Ronald Pickup, wybitny brytyjski aktor, zmarł w wieku 80 lat. Popularność zyskał dzięki rolom w filach "Hotel Marigold" i "Książę Persji: Piaski czasu" oraz serialu "The Crown". Artysta odszedł po długiej chorobie.

Ronald Pickup nie żyje

W wieku 80 lat zmarł brytyjski aktor Ronald Pickup, który zyskał popularność dzięki rolom w serialu "The Crown" i filmowemu cyklowi "Hotel Marigold". Agent artysty potwierdził, że Pickup "odszedł wczoraj spokojnie po długiej chorobie", dodając, że towarzyszyła mu żona i najbliższa rodzina.

Widzowie zapamiętają Pickupa z roli arcybiskupa Canterbury w serialu  "The Crown" oraz brytyjskiego premiera Neville'a Chamberlaina w filmie "Czas mroku" (2017). Międzynarodową popularność przyniosła mu kreacja podstarzałego uwodziciela w komediowym hicie "Hotel Marigold" oraz jego sequelu "Drugi Hotel Marigold". Aktora oglądaliśmy także w roli króla Szaramana w superprodukcji "Książę Persji: Piaski czasu" .

W trakcie wieloletniej kariery Pickup wcielał się na srebrnym ekranie w postaci geniuszy - był m.in. Verdim, Nietzsche'em i Einsteinem.

Ronald Pickup zmarł w wieku 80 lat

Na deskach teatralnych zadebiutował w 1964 roku. Przez siedem lat należał do zespołu National Theatre, którego dyrektorem był sir Laurence Olivier, występując na scenie w nagradzanych kreacjach w "Trzech siostrach" Czechowa i "Zmierzchu długiego dnia" Eugene'a O'Neilla.

Z innych scenicznych występów Pickupa warto odnotować jego udział w głośnej adaptacji szekspirowskiego "Jak wam się podoba" teatru Old Vic , w której partnerował Anthony'emu Hopkinsowi oraz "Czekając na Godota", gdzie dzielił scenę z Ianem McKellenem i Patrickiem Stewartem.

W rozmowie z agencją PA Pickup przyznał w 2012 roku, że jego ulubioną rolą była kreacja George'a Orwella w telewizyjnym filmie "Crystal Spirit: Orwell on Jura", opowiadającym o powstawaniu książki "1984".

Ostatnią ekranową rolą Pickupa był występ w horrorze "End of Term" (2020).

Najpiękniejsze filmy kostiumowe. Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nergal wspiera osoby oskarżone o obrazę uczuć religijnych. "Nadszedł czas, by artyści stawili opór"

Piotr Zelt przebranżowił się w pandemii. Aktor ma niezwykłą pracę. "Jestem na powietrzu, w kontakcie z ludźmi"

Co moda zawdzięcza bohaterkom filmów i seriali? Niektóre z nich odmieniły wizerunek kobiet

Źródło: interia.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
65
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0