Gwiazdy

Piotr Zelt przebranżowił się w pandemii. Aktor ma niezwykłą pracę. "Jestem na powietrzu, w kontakcie z ludźmi"

Gwiazdy

Piotr Zelt przebranżowił się w pandemii. Aktor ma niezwykłą pracę. "Jestem na powietrzu, w kontakcie z ludźmi"

Piotr Zelt, podobnie zresztą jak jego koledzy i koleżanki z branży artystycznej, zmuszony był znaleźć nowe źródło dochodu. Wszystko przez obostrzenia narzucone przez rząd w związku z pandemią. Aktor postanowił nie próżnować i szybko znalazł sobie nowe zajęcie. O pracy na stoku narciarskim opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Piotr Zelt ma nową pracę

Aktor ostatnimi czasy grał przede wszystkim na deskach teatrów. Od dłuższego czasu jednak, jego zawód nie pozwala na utrzymywanie się. Piotr Zelt postanowił się więc czasowo przebranżowić i został instruktorem narciarstwa.

- To moja dodatkowa praca, zawód. A z drugiej strony to moja pasja. Od 5. roku życia jeździłem na nartach. Kiedyś, dawno temu zamierzałem zrobić kurs pomocnika instruktora, później samego instruktora, ale to się rozeszło po kościach - usłyszeliśmy. 

- Teraz ze smutkiem stwierdzam, że mam dużo czasu, więc postanowiłem powrócić do tych planów. Zrobiłem kurs pomocnika instruktora i teraz pracowałem przez tydzień jako instruktor na stoku - dodał aktor.

Piotr Zelt wyznał, że spełnia się w swojej nowej pracy. Dodatkowo, nie brakuje mu pozytywnych bodźców.

- Z jednej strony narciarstwo to moja praca, z drugiej pasja. Praca wyczerpująca fizycznie, ale ładuje też akumulatory. Jestem na powietrzu, w kontakcie z ludźmi, którzy są dobrze nastrojeni. Same plusy - zaznaczył aktor. 

Artyści nie zarabiają w pandemii

Ludzie kultury i sztuki mają wyjątkowo trudny okres. Większość wydarzeń została bezterminowo odwołana.

- Jestem w obsadzie 8. tytułów teatralnych. W styczniu miałem zagrać 24 spektakle, a to wszystko spadło. Teatry były zamknięte, ale teraz to wszystko znowu rusza. Tego czasu było dużo, więc postanowiłem go zagospodarować. Chciałem pracować, zająć się czymś, co jednocześnie jest moją pasją, a przy okazji nie zwariować. Nie chciałem myśleć o tym, że ten czas jest taki niepewny, więc wykorzystałem go, żeby stworzyć sobie nowy zawód - powiedział nam Piotr.

Piotr Zelt o depresji 

Aktor od długiego czasu angażuje się w kampanię "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". Akcja ma na celu pokazanie, że to choroba, z którą można walczyć i nie należy się wstydzić poprosić o pomoc. Piotr Zelt sam chorował na depresję, więc dobrze wie, co czują osoby, które zmagają się z nią. 

- Jeżeli ktoś zachoruje na depresję, to taka osoba nie jest w stanie wykonać najprostszych czynności. Mówienie komuś: "weź się za sport!", "weź się w garść!", nie działa. Trzeba podjąć leczenie. Natomiast jeśli ma się epizod z depresją za sobą, to wtedy aktywność fizyczna i zawodowa niezwykle pomaga, żeby nie było nawrotu. Bo depresja lubi wracać - podsumował aktor. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0