Sportowiec z Augustowa opowiedział, na czym dokładnie polega ten sport, oraz wytłumaczył, jak wyglądała jego droga do najważniejszego sukcesu w karierze.
W tym roku gospodarzem Projektu Zima jest województwo śląskie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów? Jak należy się zachować, gdy jest się świadkiem wypadku na stoku?
Dlaczego narty były tak popularne nad morzem?
W co warto w tym roku zainwestować?
Livigno to serce włoskich Alp, które w 2026 roku będzie gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
Anna Kalczyńska, Paulina Krupińska-Karpiel i Marcin Prokop korzystają z uroków zimy i oddają się białemu szaleństwu, a widzowie z niecierpliwością czekają na ich powrót do Dzień Dobry TVN. Kto z naszych prowadzących znakomicie radzi sobie na nartach?
Arkadiusz i Szymon Jojko pochodzą z Istebnej. Kariera skocznych braci nabiera tempa. Mają za sobą wiele sukcesów i ciężko pracują na kolejne. Jak zaczęła się ich przygoda ze skokami narciarskimi? Czy zostaną następcami Kamila Stocha i Dawida Kubackiego?
Anna Kalczyńska postanowiła zabrać głos w sprawie Mikaeli Schiffrin, narciarki, która była typowana do zdobycia złotego medalu. Niestety zawodniczka wypadła z trasy. O trudnych sportowych zmaganiach opowiedziała także w nawiązaniu do pasji swojej córki Hani. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl dziennikarka zdradziła, jak tłumaczy swoim dzieciom, żeby nie nakładały na siebie zbyt dużej presji zdobywania medali.
Kronplatz to nazwa szczytu, ośrodka narciarskiego oraz całego regionu. Wakacyjny Region Kronplatz dzieli się na: ośrodek narciarski Kronplatz, ośrodek narciarski Speikboden oraz ośrodek narciarski Klausberg. Wszystkie są świetnie przygotowane, jednak niezaprzeczalnie najlepszym z nich jest Kronplatz, który co roku zdobywa kolejną grupę narciarskich fanów.
Stubai często określa się mianem "królestwa śniegu". Na nartach można tu jeździć od października aż do czerwca. Jakie są największe atrakcje Lodowca Stubai?
Takie historie wybitnych sportowców warto znać. 74-letni Andrzej Bachleda-Curuś jest najbardziej utytułowanym Polakiem w narciarstwie alpejskim. Od ponad 50 lat nikt z naszego kraju nie powtórzył jego sukcesu.
Zuzanna Witych to brązowa medalistka Pucharu Świata w narciarstwie freeridowym i zdobywczyni Grand Prix w Austrii. Jest miłośniczką ekstremalnych zjazdów z wysokich gór. Na czym polega ten sport? Skąd się wzięła jej pasja? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Anna Kalczyńska-Maciejowska spełnia się w życiu zawodowym i prywatnym. Nasza prowadząca jest szczęśliwą mamą trójki dzieci. Ostatnio w mediach społecznościowych pochwaliła się nie lada osiągnięciem swoich córek - Krystyny i Hanny. Co takiego dokonały jej "Panny Warszawskie"?
Piotr Zelt, podobnie zresztą jak jego koledzy i koleżanki z branży artystycznej, zmuszony był znaleźć nowe źródło dochodu. Wszystko przez obostrzenia narzucone przez rząd w związku z pandemią. Aktor postanowił nie próżnować i szybko znalazł sobie nowe zajęcie. O pracy na stoku narciarskim opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Wyciągi narciarskie są zamknięte niemal w całej Europie, co najmniej do stycznia nie będzie można z nich korzystać we Francji, Włoszech i Niemczech. Jest jednak kilka państw, które nie zdecydowały się na ten krok. Oto ich lista.
Andrzej Bargiel dwa lata temu zjechał z K2 na nartach bez wspomagania tlenem. Jego tegoroczne plany pokrzyżowała jednak epidemia koronawirusa, ponieważ sam również przeszedł chorobę. Obecnie sportowiec szykuje się na kolejny sezon narciarski. Swoje przygotowania u boku Staszka Karpiela-Bułecki pokazał w Dzień Dobry TVN.
Zima za pasem, za nami pierwsze opady śniegu, wiele osób myśli więc o wyjeździe na narty. Czy w obecnej sytuacji jest to bezpieczne? W związku z pandemią rządy powinny rozważnie rozpatrzeć plany na nadchodzący sezon narciarski - uznała Światowa Organizacja Zdrowia. Jak zauważyła WHO, na małych obszarach, gdzie gromadzą się ludzie, może dochodzić do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Karolina Riemen-Żerebecka jest narciarką specjalizującą się w skicrossie, czyli bezpośrednich wyścigach narciarzy. Jest to bardzo szybka konkurencja, w której narciarze jeżdżą od 80 do 120 km na godzinę. Jest to dyscyplina ekstremalna i niebezpieczna o czym, przekonała się Karolina Riemen-Żerebecka. W zeszłym roku jako jedyna Polka Karolina wywalczyła eliminacje na Igrzyska Olimpijskie w skicrossie. Niestety w marcu podczas mistrzostw świata doznała poważnej kontuzji. Co się dokładnie wydarzyło? Jak przebiegała rehabilitacja? Kiedy wszystko było już na dobrej drodze, Karolina uległa kolejnej kontuzji. Wypadek wykluczył jej udział w Igrzyskach. Narciarka musiała poddać się poważnej operacji. Jak się obecnie czuje? Czy chce wrócić do zawodowego sportu? O swoich planach na najbliższą przyszłość Karolina opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Karolinie towarzyszył mąż Tomasz Żerebecki.
W górach sezon narciarski w pełni, dlatego warto dobrze się do niego przygotować. Instruktora narciarstwa Karola Poszalskiego zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN o to, jak przygotować i w co wyposażyć dzieci do jazdy na stoku. Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę jazdy na nartach?
Karolina Riemen-Żerebecka to narciarka specjalizująca się w skicrossie, złota medalistka mistrzostw Polski. Jest jedyną zawodniczką w Polsce uprawiającą skicross. W ubiegłym roku uległa poważnemu wypadkowi na stoku i doznała urazu głowy. Lekarze przypuszczali, że Karolina do końca życia pozostanie podłączona do respiratora. Okazało się jednak, że jej organizm jest bardzo silny i po wybudzeniu się ze śpiączki rozpoczęła rehabilitację. Oto jej historia.
Sama obecność multimedalisty na treningach motywuje młodych skoczków do wytężonego wysiłku. Dlaczego Adam Małysz postanowił wrócić do skoków? Czy tęsknił za nartami i śniegiem? Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej nowej pracy.
Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pojechał do Zakopanego. Spotkał się z tam z miłośnikami narciarstwa na zielonej trawie. Czym dyscyplina ta różni się od tradycyjnego narciarstwa? Czy każdy może spróbować swoich sił na nartach z gąsienicami?
Henrik Kristoffersen - norweski narciarz alpejski, brązowy medalista olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata juniorów i triumfator tegorocznej edycji alpejskiego Pucharu Świata w slalomie - przyjechał do Polski. Była to jego pierwsza wizyta w naszym kraju. W jakim celu zjawił się u nas? Z Norwegiem rozmawiał Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN zapytał go również o przepis na sukces w narciarstwie.
Erwin Gorczyca i Bartosz Górski od kilku lat kolekcjonują stare narty. Instruktorzy narciarstwa wpadli na pomysł, by powtórzyć przejście przez Tatry na starych nartach. Jako pierwszy, ponad 100 lat temu, dokonał tego Mariusz Zaruski. Panowie ukończyli tatrzański rajd z sukcesem. Czy przejście przez Alpy zakończyło się takim samym triumfem? I co o pasji Erwina Gorczycy uważa jego żona? Czy boi się o męża?
26-letni Olek Ostrowski zjechał na nartach z szóstego co do wielkości szczytu świata - ośmiotysięcznika Czo Oju. Dlaczego to zrobił i skąd na ten cel wziął pieniądze? Jakie to uczucie zjechać na nartach z ośmiotysięcznika? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o tym wyczynie i swojej wyprawie na ośmiotysięcznik. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia!