Newsy

Alber Elbaz nie żyje. Projektant miał zaledwie 59 lat

Newsy

Kwiat i świeca

W wieku 59 lat zmarł Alber Elbaz, projektant i dyrektor kreatywny domu mody Lanvin. Przyczyną śmierci mężczyzny było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje. Projektant odszedł w sobotę nad ranę w jednym z paryskich szpitali. Jak poinformowano, przyczyną śmierci artysty było zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Elbaz miał zaledwie 59 lat.

– Alber zasłużył na miano jednej z najznamienitszych postaci współczesnej mody. Wszyscy podziwialiśmy jego inteligencję, wrażliwość i kreatywność – powiedział w rozmowie z WWD Johann Rupert, założyciel grupy Richemont, która współpracowała z projektantem. – Straciliśmy nie tylko niezwykłego współpracownika, ale przede wszystkim wspaniałego przyjaciela – dodał.

Alber Elbaz - kariera

Alber Elbaz przyszedł na świat 6 lutego 1961 roku w Casablance. W wieku 24 lat za pożyczone od rodziców pieniądze przeniósł się do Nowego Yorku, aby spróbować swoich sił w świecie mody. Kilka lat później przeprowadził do Paryża, gdzie kontynuował naukę u najlepszych.

Projektant przez 15 lat był dyrektor kreatywnym w domu mody Lanvin. W czasie swojej kariery współpracował z takimi markami jak Yves Saint Laurent, Guy Laroche i Geoffrey Beene. W minionym roku, po pięcioletniej przerwie, reaktywował swoją autorską markę – AZ Factory. W roku 2007 otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej za zasługi dla francuskiej mody.

Porozmawiajmy przy kolacji o… śmierci

Zobacz także:

14-latka zginęła na torze motocrossowym. "Skoczyła z górki, nagle się przewróciła"

Nie żyje gwiazda światowych scen muzycznych. Wydała 173 płyty

Nie żyje Aleksandra Karzyńska. Aktorka miała 94 lata

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: vogue.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości