Newsy

14-latka zginęła na torze motocrossowym. "Skoczyła z górki, nagle się przewróciła"

Moto cross, śmierć

Ben Welsh/Getty Images

Newsy

14-latka zginęła na torze motocrossowym. "Skoczyła z górki, nagle się przewróciła"

Moto cross, śmierć

Ben Welsh/Getty Images

Wypadek śmiertelny na torze motocrossowym w Lipnie. Ofiarą jest 14-latka z Gdyni. Dziewczyna doznała obrażeń w wyniku upadku, do którego doszło w czasie jej treningu. Prokuratura prowadzi śledztwo. Dwa lata temu na tym samym torze również doszło do śmiertelnego wypadku. Wówczas zginęła 15-latka z Lublina.

Lipno. Wypadek na torze motocrossowym. Nie żyje 14-latka

14-letnia dziewczyna zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformowała oficer prasowa policji w tym mieście podkom. Małgorzata Małkińska. - Informację o reanimowaniu osoby, która upadła na torze motocrossowym otrzymaliśmy wczoraj po godzinie 14. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, służby medyczne prowadziły reanimację. Okazało się, że poszkodowaną jest 14-latka z Gdyni. Niestety obrażenia, jakich doznała w wyniku upadku, doprowadziły do śmierci - powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska.

Dodała, że odbywał się tam trening crossowy. - Dziewczyna pokonywała tor, skoczyła z górki, nagle się przewróciła - wyjaśniła policjantka.

Wypadek na torze motocrossowym. Policja prowadzi śledztwo

- Na ten moment nie ustaliliśmy osób, które widziały moment zdarzenia. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Przy takich wypadkach zazwyczaj przyjmuje się wstępnie taką kwalifikację. Chodzi o wykluczenie działania osób trzecich, którego jednak nie zakładamy w tej sprawie - wskazała rzecznik prasowa policji w Lipnie.

Z informacji przekazanych PAP wynika, że młoda zawodniczka była na torze w Lipnie z trenerem, który prowadził zajęcia. Podkom. Małkińska potwierdziła PAP, że dwa lata temu na tym torze również doszło do śmiertelnego wypadku. Wówczas zginęła 15-latka z Lublina, Wiktoria Wicińska.

Z informacji sportowefakty.wp.pl wynika, że ofiarą sobotniego wypadku jest Maja Kostrzewa - reprezentantka utytułowanego klubu z Człuchowa. Zawodniczka korzystała ze sprawdzonego motocykla KTM. 19 grudnia 2021 roku skończyłaby dopiero 15 lat.

- Obiekt zlokalizowany w województwie kujawsko-pomorskim był jej dobrze znany, bo wielokrotnie brała udział w organizowanych na nim zawodach i treningach - czytamy na stronie.

Zobacz wideo: Motoryzacyjne perełki i edukacja. Muzeum w Paczkowie łączy przyjemne z pożytecznym 

>>> Zobacz także:

Ekspertka: "W Polsce przybywa dzieci niezaszczepionych przeciwko odrze". Skutki mogą być dramatyczne

Poparzony Dominik potrzebuje pomocy. Za nim już 23 operacje, konieczne są kolejne. "Traci całkowitą nadzieję"

"365 dni" i "Pętla" z Wężami 2021. Oto najgorsze polskie filmy roku

Źródło: PAP/TVN24/sportowefakty.wp.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0