projektant mody

  projektant mody

  Giorgio Armani to po śmierci Karla Lagerfelda ostatni "cesarz mody". Znany projektant i twórca wielkiej marki nadal tworzy nowe kolekcje. Choć jest w branży już kilkadziesiąt lat, nie zamierza przechodzić na emeryturę. Ma świadomość upływającego czasu, jednak chce jak najdłużej zachować kontrolę. 11 lipca 2021 roku obchodzi swoje 87. urodziny. Jak doszedł na szczyt? Wyjaśnia redaktorka mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.

  Projektant mody Maciej Zień zaprosił do współpracy aktorkę Katarzynę Zawadzką i została ona jego nową muzą. Jak układają się ich relacje? - Jest wspaniałym człowiekiem, bardzo czułym na kobiety, na nasze potrzeby - powiedziała.

  Wychowany w biednej dzielnicy Londynu Alexander McQueen stworzył sławne na całym świecie imperium mody. Znany był ze swoich niekonwencjonalnych projektów i taktyki szokowej. Niestety u szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jakie tajemnice kryło jego życie? Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara rozmawiała z najbliższymi projektanta.

  Weronika Książkiewicz, Omenaa Mensah, Katarzyna Bujakiewicz i Katarzyny Zielińska - to gwiazdy, które chętnie sięgają po kreacje zaprojektowane przez Tomasza Olejniczaka. Na polskim rynku mody zadebiutował w 2011 roku. Projektuje pod pseudonimem Tomaotomo. Projektant zaprosił dziennikarza Dzień Dobry TVN Mateusza Hładkiego do swojego 300-metrowego domu pod Poznaniem. Zobaczcie, jak mieszka. Podoba się Wam ten klasyczny styl?

  Każdy artysta ma swoją muzę. Czyją inspiracją stały się: Edyta Zając-Rzeźniczak, Maja Sablewska, Monika Olejnik, Jessica Mercedes, Zofia Ślotała, Katarzyna Warnke, Natalia Szroeder, Hanna Lis i Agnieszka Woźniak-Starak? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na pokazie pełnym projektantów mody i ich artystycznych muz. Jak myślicie, trudno być muzą?

  Michał Szulc mimo że od dzieciństwa marzył o medycynie, został projektantem mody. W którym roku zorganizował swój pierwszy pokaz? Kto pokazuje się w zaprojektowanych przez niego ubraniach? W jakie akcje społeczne się angażuje?

  Łukasz Jemioł zadzwonił do Radia Maryja, by zabrać głos w pewnej sprawie. Co go tak poruszyło, że postanowił skontaktować się ze stacją? Jak rozmowa się potoczyła i w jaki sposób zakończyła? Projektanta gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Rafał Zieliński to projektant wielokrotnie wyróżniany na pokazach mody. Jedno ze stworzonych przez niego nakryć głowy zdobyło po raz drugi główną nagrodę w dorocznym konkursie w Santa Anita Park w Kalifornii. Kto kupuje jego kapelusze? Co go inspiruje? Rafała gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Project Runway otworzył mu drogę do kariery. Jacob swój kolejny pokaz mody ma już za sobą. Stresował się? Jak radzą sobie jego koledzy z programu? Z projektantem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Karolina Pawelczyk jest ilustratorką mody. Jej pracami zachwycił się sam Marc Jacobs - amerykański projektant mody. Jaką techniką tworzy ilustracje? W jakiej szkole rozwijała swoje umiejętności?

  Robert Kupisz to jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody. Dlaczego nie dba o swoje rzeczy? Dlaczego inspirują go dresiarze? Co znajduje się w jego szafie? Ile ma garniturów? Z Robertem rozmawiała stylistka Alicja Napiórkowska.

  Po ponad rocznej nieobecności Maciej Zień pokazał swoją najnowszą kolekcję. Jakie emocje towarzyszyły projektantowi chwilę przed pokazem? Wyjazd Zienia do Brazylii i kłopoty finansowe zweryfikowały jego przyjaźnie w show-biznesie. Które gwiazdy pojawiły się na pokazie, by wspierać projektanta? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  O projektancie Macieju Zieniu sporo się ostatnio mówiło w kontekście jego wyjazdu z Polski i problemów biznesowych. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam, jak było naprawdę z szeroko komentowanymi pogłoskami o bankructwie i jakie ma plany na przyszłość. Czy ostatnie doświadczenia nauczyły go czegoś? Czy szykuje nową kolekcję?

  Zwycięzca ostatniej edycji Top Model Radek Pestka marzył o karierze projektanta mody. O to, czy nadal ma takie plany zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Tomasz Miszczuk to projektant, u którego kreacje zamawiają bogate księżniczki z Bliskiego Wschodu. Jak do niego trafiły? Ile kosztują projekty Polaka? I dlaczego wszystkie kreacje są szyte w Polsce?