Włosy

Kontrowersyjny trend - nieumyte włosy są piękne?

Włosy

iStockphoto Drazen Zigic/Getty Images

Zapomnij o perfekcyjnie ułożonych, świeżo umytych włosach. Ze Skandynawii wielkimi krokami przychodzi trend, który może wywrócić naszą dotychczasową rutynę pielęgnacyjną do góry nogami. Jeśli myjesz włosy regularnie, uwaga - po przeczytaniu tego artykułu możesz odstawić szampon na bok. Hit czy kit?

Nowy trend - nie myjemy włosów?

Skóra głowy dość szybko się przetłuszcza. Zwykle, by temu zaradzić, sięgamy po szampon. Czasem codziennie, czasem co drugi dzień. Nie ma przecież nic bardziej niechlujnego od nieumytej, nieświeżej, nastroszonej czupryny, prawda?

Tymczasem regularne częste mycie włosów może skończyć się dla nas zamknięciem w błędnym kole. Szampony (zwłaszcza te z SLS) przesuszają skórę głowy. Schemat jest prosty: częstsze mycie-szybsze przesuszenie - zwiększona produkcja sebum. I tak kończymy z przetłuszczoną fryzurą.

Nowy trend, o którym już głośno zrobiło się w szwedzkich mediach przekonuje, że warto wytrenować sobie skórę głowy - dosłownie. Poza tym, włosy "kilka dni po" mają dobrą teksturę, idealną do eksperymentowania z fryzurami. A także i z akcesoriami - jak np. opaskami, modnymi klipsami i apaszkami. Chcesz odświeżyć wygląd? Możesz wykorzystać w tym celu suchy szampon albo spray stylizujący. Skoro eksperci przekonują, że włosy warto myć 2-3 razy w tygodniu, to może właśnie dzięki temu "trendowi" uda Ci się do tego dojść? Z pewnością polepszysz tym ich kondycję - poniżej zdradzamy, jak "wytrenować" włosy tak, by uniknąć ich nadmiernego przetłuszczania.

Jak ograniczyć przetłuszczanie się włosów?

Szampon szamponowi nie równy. Chcesz rzadziej myć włosy? Zatem upewnij się, że jeśli już nadchodzi dzień "porządków" na głowie, Twój detergent solidnie i porządnie oczyści skórę głowy. Z tak silnego kosmetyku korzystaj raz w tygodniu. W inne dni wybieraj delikatne szampony, które zadziałają "odświeżająco". Nie myj włosów w zbyt gorącej wodzie, by ograniczyć ryzyko ich dodatkowego przesuszenia.

Stosujesz peeling do twarzy i ciała? A czemu by i nie do włosów? To świetny sposób na poradzenie sobie z zalegającym martwym naskórkiem. Peelingowanie unosi włosy od nasady głowy i pomaga z regulacją produkcji sebum. Uważaj też, by nie bawić się zanadto włosami i nie dotykać ich zbyt często - to tylko je szybciej przetłuści. Noś je upięte, a już zwłaszcza wtedy, gdy nadchodzi pora snu - tym samym zmniejszasz ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Jak sama widzisz, to proste rady - może więc warto je wypróbować?

Zobacz wideo: „Sianowate” włosy zmorą kobiet

Zobacz też :

Dieta oczyszczająca organizm. Co jeść po świętach?

Aby być piękną, nie musisz robić wiele. "Jesteśmy zmęczeni sztucznie wykreowanymi ideałami"

Inspirujący styl Justyny Czerniak. "Nie ma rzeczy, których w modzie nie wypada"

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości