Moda i Uroda

Modelki "plus size" na wybiegu Versace po raz pierwszy w historii. "Naturalność to jest coś, co ludzie chcą widzieć"

Moda i Uroda

Thomas Barwick/ Getty Images

Świat mody w końcu otwiera się na inne, odbiegające od wpajanych przez lata kanonów, ciała i rozmiary. Verscace podczas Milan Fashion Week po raz pierwszy w całej swojej historii zaprosił na wybieg modelki "plus size".

Pokaz mody Versace

Przez ostatnie dekady zostaliśmy przyzwyczajeni do jednego, określonego kanonu piękna. Na wybiegach, w kampaniach reklamowych i na bilboardach widzieliśmy modelki w tak zwanym rozmiarze zero. Z czasem zaczęto zauważać, że na świecie żyją kobiety z innymi sylwetkami, odbiegającymi od utartego ideału. Dlaczego nie są uwzględniane w branży modowej? Na szczęście, zaczynają być. Od kilku lat najwięksi projektanci powoli wprowadzają zmiany. I tak, krok po kroku następuje przełom. Na pokazie włoskiego domu mody Versace, po raz pierwszy w historii wystąpiły modelki "plus size". Chociaż bardziej trafne byłoby określenie "normal size". Jill Kortleve, Precious Lee i Alva Claire wspaniale prezentowały się na wybiegu.

Nareszcie normalna kobieta na wybiegu z brzuchem takim, jak ma większość z nas

Naturalność to jest coś, co ludzie chcą widzieć

To piękne widzieć zwyczajną sylwetkę na wybiegu

- pisali fani.

Warto także zaznaczyć, że świat i ludzie są różnorodni. Mamy różne sylwetki, gusta i upodobania. To, że branża mody otwiera się na inne rozmiary - super. Ale to nie oznacza przyzwolenia na stygmatyzowanie modelek w rozmiarze zero. Akceptujmy różnorodność.

Top Model - modelka "plus size"

Agata Wiśniewska pojawiła się na castingu do tegorocznej edycji "Top Model". Jest pierwszą modelką "plus size" w historii programu. Jak mówiła, przez lata czuła się gorsza, ale wiedziała, że może to zmienić. Teraz chce pokazywać kobietom, że to jaki rozmiar noszą, w żadnym stopniu nie definiuje tego, jakie są. Zobaczcie całą rozmowę z modelką:

Zobacz też:

Pierwsza modelka plus size w "Top Model" o hejcie i kompleksach: "Bardzo często czułam się gorsza". Agata Wiśniewska zapewnia, że da się to zmienić

Była uczestniczka "Top Model" o chorobie i powrocie do modelingu. "Na każdą operację jechałam z uśmiechem"

Netta w jacuzzi. Gwiazda plus size pokazała się w kostiumie kąpielowym. Fani zachwyceni. "Aż mi się zrobiło gorąco"

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości