Horoskop

Sennik - w jaki sposób interpretować sny, w których pojawiają się grzyby?

Horoskop

Aktualizacja:
Grzyby niejadalne

Zbieranie grzybów to wciąż bardzo popularny sposób na spędzenie jesiennych poranków. Wiele osób uważa je za zajęcie sprzyjające relaksowi na łonie natury, pozwalające zapomnieć na chwilę o troskach i zgiełku miasta. Czy sennik w podobny sposób interpretuje sny, w których pojawiają się grzyby?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „grzyby sennik” wiele osób może być bardzo zdziwionych. Jak się okazuje, w większości przypadków jako jedne z pierwszych znaczeń pojawić się mogą odniesienia do seksualności człowieka, gdyż grzyb uznawany jest za jeden z symboli fallicznych. Czy sen o grzybach zawsze odnosi się tylko i wyłącznie do pragnień cielesnych?

Sen, w którym pojawiają się grzyby – jaka jest podstawowa interpretacja?

Dawniej grzyby wiązano z mrocznymi mocami i czarną magią – mogą o tym świadczyć choćby niektóre z polskich nazw popularnych grzybów rosnących w naszych lasach (np. borowik szatan). Jak już wcześniej wspomniano, często też są postrzegane jako symbol nawiązujący do seksualności. Z tego powodu sny związane z grzybami (w tym także marzenia senne, w których pojawia się grzybobranie) sennik interpretuje stosunkowo negatywnie. Przy czym należy jednak pamiętać, że w dawnej medycynie ludowej grzyby używane były także do leczenia niektórych chorób czy ran. W związku z tym część interpretacji snów o grzybach jadalnych czy zbieraniu grzybów, jakie podaje sennik, odnosi się również do zdrowia osoby śniącej lub jej bliskich. Poniżej zostały opisane poszczególne hasła, które najczęściej wyszukiwane są w odniesieniu do snów o grzybach i grzybobraniu.

Zbieranie grzybów – jak zinterpretować taki sen?

Hasło „zbierać grzyby” sennik interpretuje jako niezadowolenie z dotychczasowego życia. Może to odnosić się do samotności osoby śniącej, jak również do poszukiwania rozwiązań mających przynieść jej szczęście oraz powodzenie w życiu rodzinnym i zawodowym. Zgodnie z inną interpretacją sen, w którym zbieramy grzyby, może zwiastować osiągnięcie upragnionego celu. Należy jednak być przygotowanym na to, że droga prowadząca ku niemu będzie długa i trudna, bo np. ktoś będzie chciał przypisać sobie efekty naszej ciężkiej pracy.

Sennik: grzyby prawdziwki – co to oznacza?

Prawdziwki to jedne z najszlachetniejszych grzybów, dlatego są najbardziej poszukiwane przez grzybiarzy. Jeżeli we śnie pojawi się duży, dorodny prawdziwek, osoba śniąca może spodziewać się dobrych zmian w życiu. Dopisze jej szczęście albo zostanie osiągnięty upragniony cel. Jeśli zaś występują we śnie grzyby jadalne (w tym prawdziwki), które są zepsute lub robaczywe, można to potraktować jako zapowiedź nadchodzących problemów, które przysporzą wiele smutku i mogą okazać się trudne do pokonania. Grzyby robaczywe mogą wskazywać też na to, że w otoczeniu osoby śniącej znajduje się ktoś nieszczery, życzący jej źle. Podobny wydźwięk ma sen, w którym pojawiają się suszone grzyby, z tym że wskazują one na nieszczere intencje osoby starszej.

Inne gatunki grzybów pojawiające się we śnie – co zapowiadają?

Oprócz prawdziwków w snach czasami pojawiają się również inne gatunki, dlatego sennik zawiera też wyjaśnienie takich haseł jak: „grzyby kurki” czy „grzyby borowiki”. Czego zatem można spodziewać się, jeśli w marzeniu sennym zbiera się lub widzi tego rodzaju grzyby? Jak się okazuje, kurki widziane we śnie stanowią zapowiedź rychłej podróży, która zaowocuje nowymi doświadczeniami. Borowiki pojawiające się w snach mogą zwiastować przyszły dobrobyt i powodzenie, a także szansę osoby śniącej na prawdziwą miłość pokonującą wszelkie trudności. W snach mogą wystąpić również borowiki szatańskie, które symbolizują nieszczęścia spowodowane działaniami innych ludzi.

W senniku można znaleźć także interpretacje snów, w których pojawiają się grzyby gąski i kanie. Pierwsze z nich mają zwiastować, podobnie jak borowiki, powodzenie w miłości. Natomiast sen o kaniach może odnosić się do ciepła domowego ogniska, gdyż ten grzyb uważany jest często za jeden z symboli kobiety i kobiecości. W snach mogą się pojawić też kozaki. Te również nawiązują do sfery uczuciowej, jednak – w odróżnieniu od wyżej wymienionych gatunków grzybów – zwiastują związek dwojga ludzi z rozsądku, a nie z miłości. Do miłości może nawiązywać także sen o jedzeniu grzybów (niespełniona miłość albo upokorzenie związane z tym uczuciem) oraz marzenie senne o gotowaniu grzybów (w tym przypadku często pojawiają się odniesienia do miłości cielesnej – potrzeb seksualnych, które nie są zaspokajane).

Zobacz też:

Zupa grzybowa od święta i na co dzień

Zupa grzybowa na kwasie z kapusty jak u babci!

Grzyby marynowane. Przepisy na marynaty, marynowanie krok po kroku

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości