Gwiazdy

Grabowski, Chabior, Kwiatkowski - nie każdy wiedział, że mają braci. Co wiemy o ich rodzeństwie?

Gwiazdy

Źródło:
kalbi.pl
Piotr Bławicki/East News Andrzej Grabowski

Wszyscy bracia 24 maja obchodzą swój dzień. W polskim show-biznesie również nie brakuje rodzeństw, które mają wtedy powody do świętowania. Do najsłynniejszych braci należą m.in. Dawid i Michał Kwiatkowscy, Andrzej i Mikołaj Grabowscy, Cezary i Radosław Pazura. Kto jeszcze? Sprawdźcie w naszym zestawieniu.

24 maja - świętujemy Dzień Braci

Dzień Braci został wymyślony przez C. Daniela Rhodes z Alabamy i jest świętowany w Stanach Zjednoczonych od 2000 roku. Z biegiem czasu zyskał popularność także w innych państwach i dziś obchodzony jest również w Polsce. Celem tego święta jest docenienie więzi, jaka występuję pomiędzy braćmi, czyli nie tylko radości, tajemnic czy pomocy w rozmaitych sprawach, ale także rywalizacji na różnych płaszczyznach.

"#BezCukru z Oskarem Netkowskim"

#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/10

Pisarz Marc Brown wyznał: "Czasami bycie bratem jest nawet lepsze niż bycie superbohaterem". Wiele osób tak uważa, ponieważ twierdzą, że relacja braci jest niezniszczalna - w jednej chwili mogą oni ze sobą walczyć, a za chwilę grać razem w piłkę, nie pamiętając o kłótni. W tym dniu warto pomyśleć o swoich najbliższych. My z kolei postanowiliśmy przypomnieć sławnych braci z polskiego show-biznesu.

Janusz i Piotr Chabiorowie 

Janusz i Piotr Chabiorowie są łudząco do siebie podobni, przez co z łatwością można ich ze sobą pomylić. Wykonują jednak inne zawody - Janusz jest aktorem charakterystycznym, a Piotr fotografem.

Cezary i Radosław Pazura

Tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać. Obaj spełniają się w branży artystycznej, wzajemnie wspierając swoje kariery. Cezary jest starszy od swojego brata o 6 lat.

Rafał i Paweł Królikowscy

Rafał i Paweł Królikowscy uchodzili za jednych z najbardziej popularnych aktorskich rodzeństw w polskim show-biznesie. Niejednokrotnie mówili w wywiadach o niezwykłej relacji, jaka ich łączy. W lutym 2020 r. Paweł Królikowski niestety zmarł po długiej walce z chorobą. Jego brat kilkukrotnie wyrażał za nim tęsknotę w swoich social mediach, publikując chociażby ich wspólne zdjęcia.

Andrzej i Mikołaj Grabowscy

Andrzej Grabowski to zasłużony polski aktor, którego widzowie od lat doskonale znają z małego i wielkiego ekranu, a także desek teatru. Nie każdy jednak wiedział, że ma brata. Co ciekawe, Mikołaj Grabowski także jest aktorem. Możemy kojarzyć go z seriali, filmów oraz teatru. Panowie mają na swoim koncie wydanie wspólnej książki, pt. "Jak Brat z Bratem".

Michał i Dawid Kwiatkowscy

Dawida i Michała Kwiatkowskich łączą ich nie tylko więzy krwi, ale także wielka pasja do muzyki. Obaj są wokalistami, choć każdy rozwija się w innym kierunku. Michał śpiewa po francusku i świetnie czuje się zarówno w melancholijnych balladach, jak i w tanecznych rytmach. Z kolei Dawid tworzy głównie po polsku. Jego popowe przeboje grają największe rozgłośnie radiowe w kraju. Starszy z braci, Michał, przecierał muzyczne szlaki młodszemu. Dawid mógł bowiem obserwować, jak Michał wiele lat temu stawiał pierwsze kroki w branży i kreował swój wizerunek.

Józef i Stefan Pawłowscy

Józef Pawłowski ma niespełna 32 lata. Kojarzymy go z takich produkcji, jak m.in. "Miasto 44", "Na bank się uda" i "Jak zostałem gangsterem". Stefan Pawłowski to jego starszy brat. W tym roku świętował będzie 36. urodziny. Zagrał w "Stuleciu Winnych", "O mnie się nie martw", "Kurierze" czy "Belfrze".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: kalbi.pl

Źródło: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Bławicki/East News

Pozostałe wiadomości