Dawid Kwiatkowski

  Dawid Kwiatkowski

  Dawid Kwiatkowski 18 sierpnia podczas Top of the Top Sopot Festival odebrał statuetkę Bursztynowego Słowika. Artysta pokusił się o przemówienie, w którym tajemniczo przyznał, że do momentu, w jakim obecnie się znajduje, doprowadził go Bóg. O wierze, terapii oraz wpływie pandemii na życie artystyczne z wokalistą porozmawiał Mateusz Hładki.

  Dawid Kwiatkowski to młody artysta, który dotychczas znany był młodszym słuchaczom. Niedawno rozpoczął swoją metamorfozę zarówno w repertuarze, jak i wyglądzie, by zaznaczyć dojrzałość twórczą i trafić także do starszych słuchaczy. O tym, że mu się to udało, świadczyć może nagroda Bursztynowego Słowika, która trafiła w jego ręce.

  Tego lata do Opery Leśnej powraca jedno z najbardziej rozpoznawalnych i oczekiwanych wydarzeń muzycznych w Polsce - Top of the Top Sopot Festival. Impreza potrwa trzy dni i będzie relacjonowana na żywo w TVN. W studiu Dzień Dobry TVN gościli Paweł Rurak-Sokal i Dominika Gawęda z zespołu Blue Café oraz Dawid Kwiatkowski, którzy opowiedzieli o przygotowaniach do muzycznego wydarzenia.

  W życiu Dawida Kwiatkowskiego ostatnio sporo się dzieje. Wokalista wypuścił niedawno nowy singiel, który spotkał się z uznaniem fanów i wzbudził bardzo pozytywne emocje. Artysta pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi fanami na Instagramie, opowiadając im o swoich sukcesach, ale także o codzienności. Tym razem postanowił pochwalić się wysportowaną sylwetką. Jego umięśniony tors zachwycił zwłaszcza internautki.

  Dawid Kwiatkowski przygotował dla swoich fanów niemałą wakacyjną niespodziankę. Artysta wydał niedawno singiel "Proste", który jest już drugą muzyczną zapowiedzią jego nadchodzącej płyty. Odważny jak nigdy wcześniej Dawid, szczerze śpiewa o uczuciowej nieporadności. "Marzymy pod kocami o miłości. Bo żadne z nas nie umie w nią grać" - słyszymy w tekście piosenki.

  Jak to jest być mamą znanego wokalisty? Czy to mama nauczyła Dawida Kwiatkowskiego życiowego optymizmu? Wokalista odwiedził dziś studio Dzień Dobry TVN z mamą, Agnieszką Kwiatkowską i opowiedział o swoich najnowszych projektach - filmie dokumentalnym i optymistycznym kalendarzu na rok 2019.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Dawid Kwiatkowski w piosence "Jesteś" przy akompaniamencie chóru Gospel Joy. Jak Wam się podoba taka aranżacja hitu Dawida?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dawida Kwiatkowskiego. Choć muzyk ma jedynie 22 lata już ma na swoim koncie 5 płyt i 500 koncertów! Co więcej, Dawid sam komponuje i pisze teksty. Czy przy tak napiętym grafiku ma czas na życie prywatne? Niespodzianką jest fakt, że już niedługo na ekranach kin będziemy mogli obejrzeć film o Dawidzie. Co wokalista pokaże w filmie o sobie?

  Wiele dzieciaków chciałoby zrobić karierę w przemyśle muzycznym. Na pewno marzyła o tym Iwona Węgrowska, która już jako 5-latka organizowała swoje koncerty. A jak było w przypadku Dawida Kwiatkowskiego, Antka Królikowskiego, Natalii Nykiel, Julii Wieniawy i Wojtka Łozowskiego? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  To zamieszanie nie było spowodowane kolejną wywiadówką czy apelem po lekcjach. Tak wyglądały ostatnie momenty przed ekskluzywnym koncertem Dawida Kwiatkowskiego w szkole w Lipnie. Ta szkoła zwyciężyła w drugiej edycji konkursu serialu "Szkoła". Zwycięstwo zapewnił im teledysk do piosenki "Niezniszczalni", który uczniowie przygotowali zaledwie w dwa dni... oczywiście po zajęciach.

  Coraz głośniej mówi się o kryzysie w branży muzycznej ze względu na coraz mniejsze zarobki wokalistów. Co sądzą o tym artyści? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska sprawdziła czy między innymi Cleo, Dawid Kwiatkowski, Michał Szpak i Ania Dąbrowska zastanawiają się nad zmianą branży.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Dawid Kwiatkowski. Zaśpiewał piosenkę „Niezniszczalni”, która została wykorzystany w czołówce serialu TVN "Szkoła". Podoba się Wam?

  Ruszyła druga edycja konkursu, zorganizowanego przez stację TVN i serial „Szkoła”, z udziałem Dawida Kwiatkowskiego. Jego uczestnicy mają za zadanie zrealizować własny teledysk do utworu „Niezniszczalni”, który pojawił się w czołówce serialu. Jakie rady ma dla nich Dawid? Jaka jest nagroda w konkursie? O tym artysta powiedział w Dzień Dobry TVN.