Dawid Kwiatkowski zmienił wyznanie. Wyjaśnia, dlaczego podjął taką decyzję

Aktualizacja:
Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski to młody artysta, który dotychczas znany był młodszym słuchaczom. Niedawno rozpoczął swoją metamorfozę zarówno w repertuarze, jak i wyglądzie, by zaznaczyć dojrzałość twórczą i trafić także do starszych słuchaczy. O tym, że mu się to udało, świadczyć może nagroda Bursztynowego Słowika, która trafiła w jego ręce.

Dawid Kwiatkowski przechodzi metamorfozę

Młody artysta utworem "Bez Ciebie" pokonał w walce o nagrodę sześciu konkurentów. Dawid bezsprzecznie skradł serca słuchaczy nowymi utworami, jednak fani zwrócili także uwagę na fakt, że jego repertuar dorasta wraz z nim. Wkraczając w świat dorosłych, 25-latek staje również przed podejmowaniem poważnych decyzji, które rzutować mogą na całe jego życie.
Niedawno wyszła na jaw informacja o tym, że już kilka lat temu podjął poważne zobowiązanie i zmienił wyznanie. Dawid Kwiatkowski w wieku 15 lat dołączył do Kościoła protestanckiego. Wyjaśnił też, co najbardziej przeszkadzało mu w wierze chrześcijańskiej. A chodziło o spowiedź, której zasady nie do końca podobały się młodemu wokaliście.

- Nie rozumiem, dlaczego mam się spowiadać przez pośrednika. Ja sobie rozmawiam z Bogiem sam, kiedy leżę sobie w łóżku. Takie niuanse mi nie pasowały. U nas w Kościele czegoś takiego nie ma, nie ma spowiedzi, każdy sobie rozmawia z Bogiem, jak chce"

– mówił artysta portalowi Plotek.pl.

Dawid Kwiatkowski przeszedł długą drogę

Kwiatkowski nie chce nikogo namawiać do podobnej zmiany, natomiast zachęca do tego, by zobaczyć, jak ta decyzja wpłynęła na jego życie. Gdy artysta odbierał nagrodę na Top of The Top Sopot Festiwal, w pierwszej kolejności podziękował wówczas Bogu. To pokazuje, że Kwiatkowski nie uciekł od religii, tylko znalazł w innej wierze to, czego brakowało mu w poprzednio wyznawanej. "Namawiam, to jest za duże słowo. Po prostu: »Chodźcie zobaczyć, jak ja spędzam niedzielę«" - apeluje wokalista.
Dawid Kwiatkowski przeszedł ogromną przemianę i może być wzorem dla młodego pokolenia. Mierząc się z alkoholizmem mamy, wiele przeszedł w życiu. Wzmianka o tym, że przygotowując się do występu w Sopocie, korzystał z terapii, pokazuje młodym ludziom, że pewne tematy nie są tabu. Nie można pod dywan zamiatać trudnych spraw i udawać, że gwiazdy świetnie sobie radzą ze wszystkim. Po pomoc warto sięgać, bo to dzięki niej rozwijamy się i żyjemy w poczuciu szczęścia.
Zobacz także:
Obejrzyj wideo: Dawid Kwiatkowski z Bursztynowym Słowikiem i koncert na 20-lecie TVN24 w Sopocie
Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości