katolicyzm

  katolicyzm

  Dawid Kwiatkowski to młody artysta, który dotychczas znany był młodszym słuchaczom. Niedawno rozpoczął swoją metamorfozę zarówno w repertuarze, jak i wyglądzie, by zaznaczyć dojrzałość twórczą i trafić także do starszych słuchaczy. O tym, że mu się to udało, świadczyć może nagroda Bursztynowego Słowika, która trafiła w jego ręce.

  Ks. Piotr Glas twierdzi, że farby używane do wykonywania tatuaży są "demonicznie przetwarzane". Czy posiadanie tatuażu to grzech? Prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN mówi, że: "tatuaż jest tak stary jak kultura ludzka." A co o takim sposobie przyozdabiania ciała mówi Biblia? W studio Michał Kush, katolik posiadający kilka tatuaży, powiedział czy czuje się opętany przez diabła i dlaczego wytatuował sobie krzyż na przedramieniu. A co Wy myślicie o tatuażach?

  Prawie 90 proc. Polaków uważa się za katolików. Co jest istotą katolicyzmu? Które święta są dla katolików najważniejsze? Jaki jest stereotyp katolika? Na temat religii - z o. Norbertem Kuczko - rozmawiała Katarzyna Olubińska. Dziennikarka Dzień Dobry TVN spotkała się także z Kingą Kowalewską, projektantką sukni ślubnych, która postrzega swoją pracę jako powołanie. Co to znaczy, że "w każdą suknię wkłada modlitwę"?

  Jola Szymańska to blogerka-hipsterka i katoliczka. Dla niej wiara nie jest ograniczeniem. Prezentuje katolicyzm w wersji slow, eko i vinatge. Przedstawia Kościół nikomu niestraszny i nowoczesny. Chce przekonać ludzi, że wiara katolicka może być wiarą afirmującą życie, ludzi i Boga. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była blogerka, która wysławia Boga przez Internet.

  "Katoland", "katole" i inne pejoratywne określenia w kraju, w którym 90 procent osób deklaruje się jako katolicy. Czy katolicy są w Polsce napiętnowani? Jak wygląda zycie katolickiej rodziny? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli katolicy, którzy"wyszli z szafy" - Sylwia Smoczyńska, managerka gwiazd oraz Jan Smoczyński, muzyk, mąż Sylwii. Jak w zlaicyzowanym środowisku show-biznesu reagują na ich wyznanie wiary? Kto przywrócił Sylwię na łono Kościoła? W którym kościele czują się jak w domu? I czy to prawda, że "Jezus jest ich pilotem"?