Gwiazdy

IRA wraca z nową płytą. "Mamy nie tylko romantyczne piosenki, ale też dużo rockowych"

Gwiazdy

Zespół IRA wraca po kilku latach w innej odsłonie. Artur Gadowski, Piotr Konca i Sebastian Piekarek wydali właśnie nowy krążek pt. "Jutro". W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o kulisach powstawania kolejnej płyty.

Twórczość zespołu IRA

Zespół IRA swoją ostatnią płytę "My" zaprezentował w 2016 roku. Muzycy jeszcze przed pandemią zaczęli pracę nad nowym albumem, jednak z powodu koronawirusa musieli ją przerwać. Nie koncertowali i nie spotykali się, gdyż każdy z nich mieszka w innym mieście. Wszyscy myśleli jednak o nowych piosenkach i jesienią nagrali kilka utworów. Stwierdzili, że są tak dobre, iż warto byłoby je umieścić na płycie, a wyrzucić z pierwszej jej wersji te kawałki, które wydały im się słabsze.

- Zaczęliśmy pracę nad tą płytą jeszcze przed lockdownem. Później mieliśmy małą pauzę, następnie udało nam się powrócić do pracy już troszeczkę na innych zasadach . Trochę zdalnie, bo spotkaliśmy się w studiu w zasadzie razem być może ze trzy razy jedynie - mówił w Dzień Dobry TVN Piotr Konca.

IRA wraca z nową płytą

Nowa płyta zespołu pt. "Jutro" ukazała się na rynku muzycznym 14 maja. Znajdują się na niej dwa rodzaje piosenek - przedpandemiczne i pandemiczne, które są ze sobą wymieszane. Muzykę do większości piosenek stworzyli Sebastian Piekarek, Piotr Konca i Marcin Limek, zaś teksty napisali Artur Gadowski oraz Wojciech Byrski.

- Nagrywałem wszystkie wokale u siebie w studiu, bez udziału osób trzecich. Było to dla mnie mało komfortowe, ponieważ (...) wolę, jak ktoś mi zwraca uwagę, że coś zrobiłem źle, albo powinienem zrobić coś inaczej - inaczej zaśpiewać, inaczej zinterpretować. Natomiast tutaj byłem zmuszony nagrywać sam. Samemu musiałem oceniać czy to jest okej czy nie, w związku z czym zajmowało mi to dwa razy więcej czasu - mówił Artur Gadowski w naszym programie.

Na krążku znajdują się zarówno ballady, jak i mocne gitarowe granie, co ucieszy wiernych fanów zespołu.

- Chcielibyśmy zaprosić do wysłuchania naszej płyty, dlatego że nie tylko mamy takie romantyczne piosenki, ale jest też dużo rockowych - dodał Sebastian Piekarek.

IRA w piosence "Planety" na scenie Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości