800 plus - zbliża się bardzo ważny termin. "Żeby nie mieć przerwy w świadczeniu"

800 plus - zbliża się bardzo ważny term
Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Newsy
Newsy
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
Na co dzieci wydają pieniądze?
Na co dzieci wydają pieniądze?
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy
Przed majówką przypominamy o formalnościach, z którymi trzeba się uporać do końca kwietnia. Chodzi o rozliczenie podatku PIT za 2023 rok oraz złożeniu wniosku dotyczącego 800 plus. O szczegółach mówiła w Dzień Dobry TVN Dagmara Kaczmarek-Szałkow z TVN24, która przedstawiła "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku".

Jak rozliczyć PIT

30 kwietnia mija termin, do którego musimy rozliczyć się z fiskusem. Czasu zostało więc niewiele. Jak złożyć PIT? Najwygodniej zrobić to drogą elektroniczną.

- Już dawno minęły te czasy, kiedy była papierologia, wypełnianie rubryczek. Jest strona gov.pl, aplikacja e-PIT. Specjalnie dla Państwa to wczoraj sama zrobiłam, więc dzięki temu już mam PIT wypełniony. To naprawdę zajmuje kilka minut, jeżeli mamy przy sobie wszystkie dane. (...) W systemie są nasze PIT-y z poprzednich lat, więc szybko możemy po prostu znaleźć te informacje. Decyzję dotycząca 1,5% też musimy mieć gotową, na jaką fundację czy stowarzyszenie przekazujemy - wyjaśniała Dagmara Kaczmarek-Szałkow. Zwróciła przy tym uwagę na bardzo ważną rzecz.

- Proszę wchodzić na strony gov.pl, nie na inne, które proponują również takie rozwiązanie, bo jedyną oficjalną jest e-PIT na stronie gov.pl i tam faktycznie idzie to gładko, szybko i bezpiecznie - podkreślała dziennikarka TVN24.

800 plus - złożenie wniosku

Do końca kwietnia jest też czas na złożenie wniosku o 800+, żeby otrzymywać świadczenie bez przerwy od czerwca w kolejnych miesiącach.

- Żeby nie mieć po prostu przerwy w tym świadczeniu. A zatem ważna sprawa, to także szybciutko robimy w bankowości elektronicznej - mówiła Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

- Przeniesienie spraw urzędowych do Internetu jest cudowne. Jestem orędowniczką tych wszystkich rozwiązań - przyznała prezenterka newsów. - Ułatwia życie - dodała prowadząca program Dorota Wellman.

W cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" dziennikarka TVN24 informowała też o kolejnych ułaskawieniach prezydenta, listach PiS do eurowyborów, rolniczych protestach w Łodzi oraz zakończeniu roku szkolnego maturzystów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości