Gwiazdy

Wspólny projekt Renaty Przemyk i Czesława Mozila. "Tchnęliśmy w niego swoją wewnętrzną młodość"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Renata Przemyk świętuje w tym roku 30-lecie wydania pierwszej płyty. Z tej okazji wokalistka postanowiła zebrać swoje najważniejsze utwory i zaśpiewać je jeszcze raz, ale w zupełnie nowej wersji. Do projektu zaprosiła wielu polskich artystów, m.in. Czesława Mozila. Posłuchaj, jak razem z nim wykonuje "Makijaż twarzy".

Czesław Śpiewa z Renatą Przemyk

Do każdego z utworów stworzonych przez 30 lat Renata Przemyk zaprosiła innego muzyka. Czesławowi przypadła jedna z jej najstarszych piosenek - "Makijaż twarzy", która pomimo upływu trzech dekad brzmi, jakby była napisana zaledwie wczoraj. Zdaniem wokalistki to dzięki "wewnętrznej młodości, którą w nią tchnęli".

Ja w towarzystwie Czesława jestem co dzień młodsza. Dlatego kobiety go uwielbiają, bo się czują przy nim mega młodo

- wyznała Renata Przemyk w Dzień Dobry TVN.

Skąd wziął się pomysł na duety z mężczyznami?

W tym roku jest 30-lecie wydania pierwszej płyty i pomyślałam sobie, że okrągłą datę to trzeba z przytupem (...) Pomyśleliśmy, że można byłoby to połączyć z jakąś pamiątką. Żeby był zapis tego, co się przez te lata wydarzyło w moim życiu artystycznym. Żeby zrobić to w taki sposób, by tchnąć w to nowe życie

- wyjaśniała piosenkarka.

Dla mnie to jest wielki zaszczyt (…) Dla mnie muzyka Renaty Przemyk jest jak pocztówki

- podkreślił Czesław.

Wszystko z miłości

Renata i Czesław poznali się 5 lat temu, jednak piosenki artystki towarzyszyły muzykowi już od kiedy był nastolatkiem. Gdy mieszkał w Danii, przyjeżdżał do przyjaciół do Krakowa. To wtedy poznał jej utwory, w których się zakochał. Teraz pojawi się na jej płycie i - jak przyznał - sam w to nie wierzy.

Jak Renata Przemyk wybierała mężczyzn, z którymi chciałaby zaśpiewać własne kompozycje?

Szukałam takich, w jakich mogłabym się zakochać . Każdy z panów reprezentuje inny wymiar męskości, do tańca i do różańca (...) Z Wojtkiem Waglewskim śpiewam piosenkę, którą napisał dla mnie 25 lat temu

- mówiła nasza rozmówczyni.

Renata Przemyk, Czesław Mozil i Tomasz Waldowski na scenie DDTVN w piosence "Makijaż twarzy". Posłuchaj:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości