Gwiazdy

Urszula powróciła na scenę z nowym utworem. Czym znana wokalistka zaskoczyła fanów?

Gwiazdy

Urszula już blisko 40 lat cieszy publiczność swoim głosem, a teksty jej piosenek znają miliony Polaków. Teraz artystka powraca z reedycjami swoich dwóch albumów, a także z nową piosenką pt. "Kilka słów".

Praca Urszuli podczas pandemii

Urszula zadebiutowała na scenie w 1982 roku u boku Budki Suflera. Od tamtej pory nagrała aż 11 albumów, którymi ugruntowała sobie pozycję na polskiej scenie muzycznej. Teraz zdecydowała się na reedycję dwóch z nich - "Supernova" oraz "Urszula & Jumbo". Skąd taki pomysł?

- Pandemia przede wszystkim zaczęła w nas takie pomysły wywoływać, ale zaczęliśmy w ogóle od kolęd. W lecie nagrywałam kolędy, wyszły zimą, a potem mówimy: "Jest 'Jumbo' przecież, cała płyta. Może by zremasterować 'Jumbo' i dodać parę fajnych zdjęć, zrobić fajne wydanie". (...) Teraz zadbałam o to, żeby tam były wspomnienia, taka specjalna edycja, naprawdę wyjątkowa i lepiej brzmiąca niż w latach 80. na pewno - mówiła Urszula w Dzień Dobry Wakacje.

Oprócz reedycji dwóch płyt, niedawno powstał również teledysk do kultowego już utworu pt. "Rysa na szkle" . Wcześniej go nie było. Jedynym wideo, które zostało zrealizowane, był filmik Jacka Wrońskiego, który uwiecznił, jak kilkadziesiąt lat temu Urszula jeździ Chevroletem Z/28 po Nowym Yorku. Pokazywała mu miasto, a on kręcił obrazki amatorską kamerką. Niebawem i ta produkcja zostanie pokazana światu.

Nowa piosenka Urszuli

Urszula kilkanaście dni temu zaskoczyła także swoich fanów nowym utworem pt. "Kilka słów", który jest całkiem innym rozdziałem w imponującym dorobku jednej z najpopularniejszych polskich artystek. Sama stwierdziła, że ta piosenka jest: "bardzo wesoła, bardzo optymistyczna i bardzo lekka". Do realizacji teledysku do owego singla wokalistka zaprosiła pełne pasji i energii do działania zdolne dziewczyny. Chciała pokazać, że każda kobieta jest piękna i wyjątkowa.

- To kilkanaście dziewcząt, które mają swoje pasje, rozwijają je i doszły w nich już do perfekcji. Ja doceniam to bardzo, bo też uczyłam się muzyki od dziecka i wiem, ile trzeba poświęcić energii i czasu, żeby właśnie na takim etapie już być, jak one. To coś niebywałego. Dały mi bardzo dużo siły - dodała Urszula w naszym programie.

Urszula w piosence "Kilka słów" na scenie Dzień Dobry Wakacje:

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości