urszula

  Felicjan Andrzejczak ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Zasłynął jako wokalista zespołu Budka Suflera i od lat niezmiennie śpiewa hity, które zna cała Polska. Mówi wam coś utwór "Jolka, Jolka pamiętasz"? Hit wielu pokoleń w tym roku obchodzi swój jubileusz, a z okazji 40-lecia przeboju artysta przygotował niezwykłą trasę koncertową. Nam opowiedział nieco więcej o nadchodzącym wydarzeniu i wspomnieniach związanych z kultowym utworem.

  "Nie było więc innego wyjścia niż rozstanie".

  Artystka o swoim wyjątkowym jubileuszu opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Urszula w czasie ponad 40-letniej kariery wylansowała takie hity jak "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Konik na biegunach", czy "Rysa na szkle". Twórczość wokalistki znają chyba wszyscy. Ciągle jednak niewiele wiadomo było o szczegółach jej życia prywatnego. Do teraz. Urszula wydaje swoją autobiografię, a w niej wyjawia najintymniejsze chwile z życia.

  "Mam takie piosenki, których ludzie chcą słuchać"

  Urszula już blisko 40 lat cieszy publiczność swoim głosem, a teksty jej piosenek znają miliony Polaków. Teraz artystka powraca z reedycjami swoich dwóch albumów, a także z nową piosenką pt. "Kilka słów".

  Na scenie Dzień Dobry Wakacje wystąpiła Urszula w piosence "Dmuchawce, latawce, wiatr". Lubicie ten utwór?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Urszulę, Andrzeja Krzywego, Patricię Kazadi oraz Agustina Egurrolę, którzy przygotowują się do tegorocznego TOP Of The TOP Sopot Festival. Jakie atrakcje szykują dla sopockiej publiczności?

  Urszula ma na swoim koncie bardzo wiele przebojów. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonała jeden z nich - "Za Twoje zdrowie mała".

  Od momentu wydania pierwszej płyty Urszuli minęło 35 lat. Co artystka przygotowała z tej okazji dla fanów? Czy synowie Urszuli słuchają jej muzyki? Jak wokalistka ocenia polski rynek muzyczny? Urszula była gościem Dzień Dobry TVN. A na naszej scenie wykonała piosenkę "Za Twoje zdrowie mała". Posłuchajcie!

  Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 825 milionów złotych, kupiła ponad 48.200 urządzeń, które pomagają w ratowaniu życia m.in. "pierwszą sztuczną komorę serca dla polskich dzieci". Początki istnienia najpiękniejszej orkiestry świata wspominaliśmy z Agatą Młynarską i Urszulą, które związane są z WOŚP od samego początku i zespołem Poparzeni Kawą Trzy, który gra z orkiestrą od lat.

  Muzycy i osoby z show-biznesu są trzykrotnie bardziej od innych narażeni na depresję oraz napady gniewu. Tak wynika z badań Help Musicians UK i naukowców z University of Westminster. Dlaczego tak się dzieje? O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog Marię Rotkiel, wokalistkę Urszulę Kasprzak i dziennikarkę show-biznesową Barbarę Pasek.

  Urszula to fenomen polskiej sceny muzycznej - jest na niej już prawie 35 lat. Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić z Budką Suflera, później rozpoczęła karierę solową. Jej przeboje zna i nuci wielu Polaków. Artystkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Spytaliśmy ją o ostatnią płytę i fanów. Skąd czerpie energię? Co artystka i jej zespół robią po koncertach? Czy muzyka jest najważniejsza w jej rodzinie?

  20 listopada ukaże się reedycja płyty "Biała droga". Tym razem jest to zapis koncertu Urszuli z Przystanku Woodstock 2015. Dlaczego w pewnym momencie kariery wokalistka musiała na nowo zawalczyć w branży o siebie? Czy Urszula ma poczucie, że łączy pokolenia?

  Na scenie Dzień Dobry TVN Urszula zaprezentowała kultową w latach 80. piosenkę "Fatamorgana". Piosenka pochodzi z nowego, limitowanego albumu "Wielki odlot 2". Na tej winylowej płycie znalazły się między innymi takie utwory jak: "Totalna hipnoza", "Twoje zdrowie mała" oraz "Bogowie i demony". Posłuchajcie, warto!

  W czwartek w Dzień Dobry TVN porozmawiamy z autorką filmów erotycznych dla kobiet. Podejrzymy Bibę przy pracy nad pierwszą płytą. Ponadto, sprawdzimy, co działa na przeziębienie, a na koniec programu zaśpiewa Urszula. Bądźcie z nami o 8.00!

  Na płycie "Wielki odlot 2. Najlepsze 80-te" znajdziemy największe przeboje Urszuli z lat 80-tych oraz dwa utwory premierowe. Na scenie Dzień Dobry TVN Urszula odleciała!:)

  Niechętnie otwiera swój dom przed kamerami telewizyjnymi, dla nas jednak zrobiła wyjątek. Do pięknego, pełnego słońca, domu Urszuli, kamerę Dzień Dobry TVN zabrała Katarzyna Olubińska.

  Jeśli ktoś spodziewał się po nowej płycie Urszuli sentymentalnego, romantycznego i nieco ckliwego charakteru utworów to bardzo się pomylił. Co w takim razie gra w duszy Urszuli? W studiu Dzień Dobry TVN artystka zdradziła, skąd wziął się pomysł na tytuł jej nowej płyty oraz o tym, czy odcina się całkiem od swojej nostalgicznej i rozedrganej części osobowości.

  Chcecie wiedzieć jak wygląda idealny poranek Urszuli, Roberta i Moniki Gawlińskich, Agnieszki Maciąg, Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Łukasza Radwana oraz Kingi Rusin i Bartosza Węglarczyka? Zobaczcie wideo :D

  Kiedy ukaże się jej nowa płyta? Zniknęła ze sceny muzycznej na kilka lat. Co przez ten czas robiła? Jak teraz wygląda jej życie? Po raz pierwszy od trzech lat w wywiadzie telewizyjnym specjalnie dla DDTVN, oraz na czacie z naszymi widzami - Urszula!