Gwiazdy

Tomasz Sekielski - jak utrata prawie 90 kg odmieniła życie dziennikarza? "Dla mnie ten rok jest znakomity"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Tomasz Sekielski ze względu na swoje narastające problem z nadwagą w zeszłym roku postanowił zawalczyć o zdrowie. Dziennikarz przy wadze 187 kg poddał się operacji bariatrycznej, podczas której wycięto mu 80 proc. żołądka. Od tamtej pory jego życie stopniowo zaczęło się zmieniać. Tomasz zrzucił prawie 90 kg. Jak się dziś czuje?

Tomasz Sekielski i jego spektakularna metamorfoza

Tomasz Sekielski jeszcze w zeszłym roku ważył 187 kg. Jednak po jednej z inspirujących rozmów ze znajomą dziennikarz postanowił poddać się zabiegowi zmniejszenia żołądka.

Obrazowo opisała mi sytuację, w której dostaję wylewu i moja żona musi się opiekować takim leżącym wielorybem. To przemówiło do mnie – powiedział.

Po wyjściu ze szpitala bardzo szybko zaczęły pojawiać się pierwsze efekty. W krótkim czasie Tomasz schudł około 20-30 kg, ale był to dopiero początek drogi po zdrowie i odzyskiwanie sprawności fizycznej. Po operacji kluczowa była także zdrowa i zbilansowana dieta, by zminimalizować ryzyko powrotu do pierwotnego stanu.

- To nie jest tak, że wykona się zabieg, brzuch jest mniejszy i można jeść np. same lody. To jest recepta na tragedię – powiedział.

Dziennikarz ostatecznie pozbył się prawie 90 nadprogramowych kilogramów. Czy to już koniec walki z otyłością? Tomasz przyznał, że choć czuje się już wspaniale, jeszcze nie zakończył swojej metamorfozy. Mężczyzna ma plan zrzucić jeszcze kilka kilogramów pod okiem specjalisty.

Czuję się lepiej sam ze sobą. Przestałem się alienować. Był moment w moim życiu, kiedy ze względu na wagę odciąłem się od jakichkolwiek kontaktów towarzyskich

- dodał.

Dziś Tomasz przyznaje, że zrozumiał swój problem. Otyłość w dużej mierze spowodowana była stresem oraz chęcią rozładowania go poprzez kompulsywne jedzenie.

- Niezdrowo się odżywiałem, brakowało regularności i siłą rzeczy jak wieczorem człowiek przychodził do domu, to więcej jadł i nie o tej porze, co powinien. Ja dzisiaj wiem, że być może powinienem lata temu udać się do psychologa po pomoc. Problemy z odżywianiem to są też problemy psychologiczne – dodał.

Przełomowy rok 2020

Rok 2020 był dla Tomasza Sekielskiego przełomowy. Dziennikarz nie tylko przeszedł ogromną metamorfozę, ale także skupił się na nowych projektach. Już w stycznie 2021 roku rusza studio braci Sekielskich, gdzie będą powstawać ich filmy, reportaże, wywiady i programy publicystyczne. Jedną z nowości jest serial "12 wyzwań Sekielskiego" na temat walki z otyłością.

- Dla mnie ten rok jest znakomity. Po pierwsze, nikt z moich bliskich nie zachorował, to jest rzecz najważniejsza. Po drugie, sam odzyskuję formę i poprawiają mi się wyniki badań. Zawodowo udało nam się zrobić kolejny film o pedofilii wśród księży. Zakończyliśmy także budowę naszego studia producenckiego, gdzie będziemy nagrywać programy i podcasty - wyjaśnił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Zobacz także:

"Nie mogę się doczekać!" Chris z "Hotelu Paradise" zostanie ojcem. Jak na tę wieść zareagowała jego była partnerka Marietta?

Edyta Pazura zwierzyła się z choroby. Zmiany na twarzy widać gołym okiem. "Powracają do mnie co roku"

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" rozstali się. "Oboje od początku toczyliśmy walkę o nasz związek"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości