Gwiazdy

Magda Gessler przedstawiła swoje propozycje na tłusty czwartek. Ile w tym roku zapłacimy za jej pączki?

Gwiazdy

Kamil Piklikiewcz/East News

Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami, a fani pączków już zacierają ręce i szukają w sieci najlepszych wypieków. Jak co roku, analizie poddano także ofertę Magdy Gessler. Słynna restauratorka tym razem proponuje słodkości m.in. z czekoladą, malinami i tradycyjnym nadzieniem różanym. Jak prezentuje się cennik?

Tłusty czwartek 2021. Jaką ofertę przedstawiła Magda Gessler?

Tłusty czwartek to jeden z ulubionych dni wszystkich łasuchów. Pączki, donaty, faworki, tego dnia nie liczymy kalorii. Na tydzień przed słodką ucztą Polacy rozpoczynają poszukiwania miejsc z najsmaczniejszymi wypiekami. Jak co roku, pod lupę wzięto także ofertę gwiazdy "Kuchennych rewolucji". Magda Gessler zaproponowała m.in. tradycyjne pączki z malinami, czekoladą lub nadzieniem różanym, amerykańskie donaty z cukrem, kremem bawarskim lub posypką, a także kultowe faworki. Choć cennik może wydawać się wygórowany, restauratorka wielokrotnie podkreśla, że cena produktów równoznaczna jest z ich wysoką jakością.

- Zakładając, że ktoś mówi, że kosmiczną ceną jest 12 zł za ciastko, które jest zrobione na miejscu z najlepszych składników, a potem pójdzie do jakiejkolwiek sieciowej kawiarni i też zapłaci 12 zł za ciastko, które jest mrożone, a było robione dwa miesiące wcześniej, to ja uważam, że to nie jest duża cena. (...) Wydaje mi się, że żyjemy w czasach, kiedy stawiamy na jakość, więc moim zdaniem dużo lepiej jest wziąć jedno ciastko, które będzie takie, jak powinno, będzie wspaniale smakowało i zjesz to jedno ciastko, niż napchasz się kilogramem ciasta, które jest żadnej jakości - komentowała kilka lat temu Lara Gessler w wywiadzie dla "Plejady".

Tłusty czwartek 2021. Ile kosztują pączki od Magdy Gessler?

Magda Gessler jeszcze przed tłustym czwartkiem opublikowała w sieci cennik słodkości, które 11 lutego dostępne będą w jej cukierni. Cena tradycyjnego pączka w lokalu "Ale Gloria" wynosi 6 zł, za donata zapłacimy 8 zł, natomiast faworki to koszt 40 zł za 300 gramów. W ofercie nie zabrakło oczywiście innych słodkości, takich jak: ekler czekoladowy, florentynki, wegańskie brownie z wiśniami, rolls z cynamonem czy W-zetka.

2,5 tysiąca ton mąki pszennej, 500 ton cukru, tyle samo masła, ponad milion litrów mleka oraz około 25 milionów sztuk jaj. Te liczby robią wrażenie i brzmią jak gotowy przepis na wypiek. Tyle składników statystycznie zużyją dziś Polacy na wypiek pączków. Tłusty czwartek to dzień w którym chętnie się nimi zajadamy, czekamy cierpliwie w kolejkach przed ulubionymi cukierniami i stajemy przed życiowymi wyborami: pączek z różą, budyniem czy marmoladą?

Zobacz także:

Magda Gessler zaprosiła nas do swojego domu. Restauratorka w intymnej rozmowie zdradziła m.in. co sądzi na temat zięcia

Magda Gessler świętuje Dzień Babci. Córka restauratorki: "Nigdy nie sądziłam, że zobaczę Ciebie w takim wydaniu"

Restauratorzy zapowiadają otwarcie lokali. Magda Gessler: "W czasach hulającego wirusa bardzo nieodpowiedzialne"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości