cukiernia

  cukiernia

  Wszystko zaczęło się dość niewinnie - od wywiadu Łukasza Radwana z panią sprzedającą rurki w jednej z warszawskich cukierni. Dziennikarz Dzień Dobry TVN chciał sprawdzić krążącą po mieście pogłoskę, zgodnie z którą pewien klient ciastkarni zjadł aż 33 rurki z kremem. Kiedy okazało się, że jest to prawda, Marcin Meller postanowił pobić ten rekord i wyzwał na pojedynek Łukasza. Panowie, gotowi i zwarci, spotkali się przy cukierni w samo południe. Zobaczcie, czy rekord został pobity. Wszystkich martwiących się o stan zdrowia naszych kolegów, uspakajamy, że z pojedynku wyszli cało :)

  Sylwia i Paweł Tomaszkiewicz prowadzą w Warszawie pracownię cukierniczą specjalizującą się w pączkach. Jak długą pracownia ma tradycję? Jak małżonkowie dzielą się obowiązkami w pracy? Czy w cukierni dalej powstają pączki według receptury jej założyciela - pradziadka Pani Sylwii? I czy to prawda, że pączki kupował tu sam Józef Piłsudski?

  Na początku miał obawy, że to jest niemęskie zajęcie. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Zobaczcie słodki biznes Pawła Janiaka. W studiu Dzień Dobry TVN towarzyszyła mu żona Weronika Janiak.

  Muffinki, galaretki, babeczki, torty, lizaki, draże, ciasteczka, cukierki. Jednak nie służą one do jedzenia, a do przyjemności kosmetycznych. W Dzień Dobry TVN gościliśmy założycielki sklepu z kosmetycznymi słodkościami: Magdalenę Krajewską oraz Alicję Arszennik. Czy kosmetyki są naturalne i bez obaw mogą je stosować alergicy?

  W czym tkwi sekret ich słodkości? Co jest erzacem cukru? Jak przebiegają ingrediencje? Zobaczcie, jak pozostać szczupłym łasuchem!

  Zawsze, jak mówi, była dużym dzieckiem, nigdy nie dorosła i lubiła wszystko, co jest różowe. Absolwentka AWF-u Katarzyna Ogonowska-Wąsik stworzyła słodkie miejsce we Wrocławiu, gdzie powstają babeczki, torty i lody.

  Pani Kasia z Gdańska otworzyła nietypową cukiernię „Fajne Baby”, w której z naturalnych składników wypieka oryginalne babeczki i muffinki. Co zainspirowało ją do stworzenia tego słodkiego biznesu?