Gwiazdy

Sebastian Karpiel-Bułecka wspomina zmarłego ojca. Uczcił jego pamięć w wyjątkowy sposób

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Sebastian Karpiel-Bułecka słynie z rodzinności. Choć muzyk stroni od pokazywania szczegółów ze swojego życia, nie ma wątpliwości, że jego bliscy są dla niego najważniejsi. Tym razem zrobił jednak wyjątek i podzielił się z obserwatorami wspomnieniem o zmarłym w 2017 r. ojcu, Bolesławie Karpielu-Bułecce.

Sebastian Karpiel-Bułecka - kariera i życie prywatne

Sebastian Karpiel-Bułecka to lider folkowej formacji Zakopower. Wszyscy znają go z piosenek takich jak "Tak ma być", "Boso" czy "Kto nas woła". Z wykształcenia jest architektem. Ukończył studia na Wydziale Architektury na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Prywatnie artysta jest związany z Pauliną Krupińską-Karpiel, jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN. Małżeństwo ma dwoje dzieci: córkę Antoninę Hannę (ur. 27 lipca 2015) i syna Jędrzeja (ur. 15 maja 2017).

Sebastian Karpiel-Bułecka - ojciec

Sebastian Karpiel-Bułecka postanowił w wyjątkowy sposób uczcić pamięć o swoim ojcu. Bolesław Karpiel-Bułecka był pochodzącym z Podhala muzykiem, lutnikiem, tancerzem, gawędziarzem i działaczem społecznym. Zmarł w 2017 r.

- Zwieńczenie słupa na tarasie, który wykonał mój śp. Tata - czytamy we wpisie.

Bolesław Karpiel-Bułecka - kim był?

Mężczyzna urodził się 11 października 1927 roku w Kościelisku. Z wykształcenia był technikiem budowlanym i projektantem domów oraz wnętrz. Na Podhalu zasłynął jako muzyk i tancerz.

Był współzałożycielem i kierownikiem zespołów: "Polaniorze", Zespołu im. Klimka Bachledy, Zespołu im. Bartusia Obrochty. Tworzył wiele programów artystycznych, zaprojektował i zbudował kilka domów regionalnych. Uczył stolarstwa artystycznego.

Został odznaczony przez władze państwowe Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką "Zasłużony działacz kultury" oraz złotą odznaką "Za zasługi dla Zakopanego".

Pod postem Sebastiana znalazło się wiele komentarzy - wielu fanów artysty doceniło kunszt wykonania rzeźby, pojawiło się także wyjątkowe wspomnienie: "Twój tata zrobił mi piekna kołyskę Dla mojej córki 1979 jak był w Chicago"

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Paulina Krupińska o sebastianie Karpielu-Bułecce

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości