Gwiazdy

Piotr Kraśko obchodzi urodziny. Ile lat ma prowadzący Dzień Dobry TVN?

Gwiazdy

Piotr Kraśko

11 lipca 2020 r. Piotr Kraśko świętuje swoje urodziny. Prowadzący Dzień Dobry TVN jest bardzo lubiany przez widzów za poczucie humoru i dystans do siebie. Doceniają też jego wiedzę i dokonania dziennikarskie.

Piotr Kraśko - kariera

Piotr Kraśko urodził się w 1971 r. w Warszawie. W stolicy ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej, a następnie studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Mimo zdobytego wykształcenia, Piotr postawił na dziennikarstwo, z którym związał się jeszcze w szkole średniej. Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku był członkiem redakcji niezależnego pisma młodzieży licealnej "Uczeń Polski". Przygotowywał też artykuły dla Tygodnika Akademickiego "Auditorium". Jako nastolatek występował również w popularnym programie telewizyjnym dla dzieci i młodzieży "5-10-15".

W dorosłym życiu został spikerem, gospodarzem kilku magazynów, korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie, aż w końcu szefem "Wiadomości".

W 2016 r. dziennikarz zadebiutował jako współprowadzący Dzień Dobry TVN. Zastąpił wtedy pracującego z nami od lat Bartka Węglarczyka.

Długo się nad tym zastanawiałem, zanim przyjąłem propozycję, ale uważam, że to jest na pewno najlepszy poranny program, jaki w Polsce można obejrzeć i mówię to z pełnym przekonaniem. (...) Życie nie składa się tylko z polityki i ma masę odcieni

- stwierdził pierwszego dnia w Dzień Dobry TVN.

Z okazji 49. urodzin nasza redakcja życzy Piotrowi wszystkiego najlepszego!

Od samego początku dziennikarz doskonale zgrał się z całą redakcją programu. Jako prowadzący nie boi się żadnych wyzwań. Oto dowód:

W 2016 roku Piotr dołączył również do ekipy TVN24 BiS.

Piotr Kraśko - życie prywatne

W 2008 r. dziennikarz ożenił się z Karoliną Ferenstein, z którą ma dwóch synów, Konstantego i Aleksandra oraz córkę Larę. Jego pasją jest sport, m.in. jazda konna. Brał również udział w zawodach triathlonowych, a także doskonale jeździ na nartach. Z chęcią angażuje się też w akcje charytatywne.

Zapraszamy do obejrzenia materiału: "Ilona Ostrowska i Karolina Ferenstein-Kraśko o kobiecej przyjaźni"

>>> Zobacz także:

To oni ratują nam życie w górach. Zobacz, jak wygląda egzamin na GOPR-owca

Piotr Kraśko w kopalni! Jak sobie poradził?

Karolina Ferenstein-Kraśko. Gałkowo to jej miejsce na ziemi. "Najważniejsza w życiu jest pasja, bo to ona daje szczęście"

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości