Styl Życia

Piotr Kraśko w kopalni! Jak sobie poradził?

Styl Życia

Piotr Kraśko w kopalni! Jak sobie poradził?

Piotr Kraśko odwiedził miejsce, gdzie szkolą się najlepsi ratownicy górniczy na świecie. W Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu Piotr postanowił spędzić 48 godzin i wziął udział w ćwiczeniach. Jak wygląda praca ratowników?

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego z siedzibą w Bytomiu posiada trzy oddziały: w Jaworznie, Wodzisławiu Śląskim i Zabrzu. Te wszystkie jednostki stanowią trzon ratownictwa górniczego w Polsce.

Stacjonujący w nich ratownicy są w nieustannej gotowości na wezwanie. Kiedy takie dostaną od razu wbiegają do autobusu, który wiezie ich na miejsce zdarzenia. Przebierają się w jadącym na akcję pojeździe. Wybiegają z niego w pełni gotowy, by ratować ludzkie życia. W Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego stacjonują zawodowi ratownicy.

Ratownicy górniczy udzielają pomocy górnikom i kopalniom, które są zagrożone skutkami podziemnych pożarów, wybuchami kopalnianych gazów czy pyłu węglowego oraz innymi niebezpieczeństwami związanymi z pracami górników. Ratownicy przywracają również bezpieczeństwo po zajściu wyżej wymienionych zdarzeń. Prowadzą również działalność prewencyjną i szkoleniową w kopalniach.

Piotr Kraśko wziął udział w ćwiczeniach z ratownikami. Łatwo nie było!

To było jedno z moich najmocniejszych doświadczeń. To co przeżyłem pod ziemią było nieporównywalne z niczym. wielki szacunek dla wszystkich górników.

 -podsumował Piotr po wykonanych zadaniach.

Zobacz też:

Ile (naprawdę!) zarabia górnik?

Na szychcie każdy może poczuć się przez chwilę górnikiem.

Ma prawie 70 lat i właśnie został modelem.

Co sądzisz o tym artykule?
128
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
7
28.06.2019
Ter
Przynajmniej tutaj nikt nie ubliża górnikom
26.06.2019
Diggerr
Jeżeli ktoś twierdzi że górnik dużo zarabia a mało robi to zapraszamy na dół niech przepracuje miesiąc i żeby to sprawdził
25.06.2019
TheSigerus
Najgorszy metan i brak drogi ucieczki :(
24.06.2019
Sołtys
Ratownicy do najlepsi zawodnicy
24.06.2019
marc1616
Praca Górnicza- tak właśnie wygląda codzienna Szychta prawdziwego Gornika, zjeżdżasz pod ziemię i nie wiesz czy wyjedziesz, masa zagrożeń, naturalne i mechanicze, żeby pracować na Kopalni trzeba być rodziną górniczą inaczej po pary szychtach się zwolnisz, to jest praca tylko dla twardzieli, oddział wydobywczy i przodkowy
24.06.2019
Żona gornika
On tam był chwilę. Nawet miał zabezpieczenie żeby nic się mu nie stało a my takiego zabezpieczenia nie mamy E mąż wróci do domu z pracy. Także mało wie jak wygląda strach i śmierć za rpgiem
24.06.2019
Sobieski
Nie jest najgorzej zapraszam na ścianę.
Rozwiń wszystkie komentarzy