Gwiazdy

Michał Piróg o modzie zero waste. "W tym sezonie Top Model będą powtórki z rozrywki. Pojawią się nawet ubrania z II sezonu”

Gwiazdy

Aktualizacja:
Michał Piróg

Z roku na rok zwiększa się świadomość ekologiczna społeczeństwa. Coraz częściej wdrażamy do swojego życia dobre nawyki - sortujemy śmieci, a plastikowe worki zamieniamy na materiałowe. Co zaś dzieje się z modą? Wiele osób w szale zakupów wychodzi ze sklepów z torbami pełnymi nowych ubrań. Michał Piróg postanowił wydostać się z tej pułapki. "Powtórka stylóweczki 1 do 1 sprzed 2 lat. Czemu nie” – napisał.

Michał Piróg i jego ekologiczny styl życia

Michał Piróg od dawna podkreśla w mediach, jak ważne jest dbanie o środowisko i ekologię. Choreograf wprowadził do swojego życia wiele zmian, które nie tylko pozytywnie wpływają na przyrodę, ale także na domowy budżet. Kilka miesięcy temu w rozmowie z portalem dedykowanym magazynowi "Zwierciadło", Michał przyznał, że od ponad 20 lat jest na diecie wegetariańskiej, starannie segreguje śmierci, używa naturalnych kosmetyków, a samochód zastąpił sprawnie działającą komunikacją miejską. Choreograf podkreślił także, że po latach pracy w telewizji udało mu się wydostać z pułapki kupowania nowych ubrań. Gospodarz programu "Top Model" zdradził, że unika stylizacji na tzw. "raz” i nie widzi problemu, by pokazać się w stroju, w którym miał okazję już występować.

Kiedy prowadziłem program "Top Model" na trzy-cztery sezony wpadłem w sidła branży mody, w której obowiązuje zasada, że drugi raz nie wkłada się tej samej rzeczy. Styliści przywozili mi ubrania, a ja byłem na tyle durny, że kupowałem je w ilościach nierozsądnych. Wydostałem się z tej pułapki akcją "drugie życie ubrań" - sprzedawałem je lub oddawałem. Od dłuższego czasu kupuję wyłącznie ubrania, które są szyte z materiałów naturalnych, i chcę wiedzieć, jaka jest idea danego brandu

– zdradził w rozmowie dla Zwierciadła.

Moda zero waste

Michał tuż przed rozpoczęciem kolejnego sezonu "Top Model" zdradził, że tegoroczna edycja będzie… ekologiczna. Prowadzący opublikował w sieci zdjęcie z sesji i przyznał, że zamierza wystąpić w starych stylizacjach. Na Instagramie Michał pokazał dwie fotografie, na których pozuje w dokładnie tych samych ubraniach. Post opatrzył opisem:

Powtórka stylóweczki 1 do 1 sprzed 2 lat. Czemu nie. Zwłaszcza w telewizji kupuje się (nienawidzę pożyczać)ciągle nowe ubrania często na tak zwany raz. W tym sezonie @topmodelpolskatvn będą powtórki z rozrywki. Pojawią się ubrania nawet z II sezonu

Dzieci od najmłodszych lat obserwują dorosłych w swoim otoczeniu i się na nich wzorują. Niezwykle ważne jest więc prezentowanie postaw godnych naśladowania, jak i szacunku do przyrody. Na ten temat w "Dzień Dobry TVN" z prowadzącymi rozmawiała Dominika Lenkowska-Piechocka, autorka bloga o ekologii.

Zobacz, jak Joanna Krupa prezentowała się na jesiennej ramówce TVN. Kto nie może już doczekać się kolejnego sezonu Top Model?

Zobacz także:

Anna Puślecka wreszcie ma powody do radości. "Jest refundacja"

Renata Kaczoruk odsłania ciało. "Nagość nie jest niczym złym, a wolność kobiety jest niepodważalna"

Anita Werner zrealizowała swoje wyjątkowe marzenie. "Ależ to była przygoda!"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości