Gwiazdy

Matylda Damięcka też miała propozycję szczepienia: "Znając naturę ludzką, przewidziałam, co teraz ma miejsce"

Gwiazdy

Matylda Damięcka

Matylda Damięcka dostała propozycję, żeby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Aktorka i ilustratorka w zamian miała wspomnieć o tym fakcie na Instagramie. Artystka jednak odmówiła tej propozycji. Skąd taka decyzja?

Matylda Damięcka o szczepieniach przeciwko COVID-19

"My cię zaszczepimy, a ty w zamian wspomnisz o tym fakcie na Instagramie, potencjalnie przyczyniając się tym do zwiększenia zastępów chętnych do tegoż procederu" - propozycję w tym stylu dostała Matylda Damięcka. Aktorka opisała to na Facebooku.

- Grzecznie odmówiłam, nie czuję się autorytetem w tej dziedzinie i zachęcać do tego będę w mniej dosłowny, kategoryczny sposób - wyjaśniła Matylda Damięcka. Jak dodała, sama przeszła już COVID-19.

- Nie najłagodniej, ale przeszłam, więc mam jeszcze chwilę spokoju, jestem młoda, cierpliwie poczekam na swoją kolej - zaznaczyła artystka.

- Znając naturę ludzką przewidziałam, co teraz ma miejsce - przyznała Matylda, która do swojego posta dodała trzy ilustracje.

Matylda Damięcka dostała propozycję szczepionki przeciw COVID-19

Aktorka i ilustratorka odniosła się do dyskusji na temat wcześniejszych szczepień osób spoza grupy zero. Chodzi m.in. o ludzi ze świata kultury i sztuki.

- Mam nadzieję, że Wy wszyscy święci dzięki tej aferce, teraz nie będziecie już mieli wyboru i z modlitwą Polaka na ustach, z dnia swira staniecie „uczciwie” w kolejce i sie zaszczepicie - podsumowała Matylda Damięcka.

Wcześniejsze szczepienia na WUM

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które - niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny - otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM. Szczepionkę otrzymała także grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników oraz pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

- Wyrażamy kategoryczny brak akceptacji dla szczepień niezgodnych z ustalonymi regułami - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski, który zapowiedział kontrolę w WUM.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

Aktualnie trwają szczepienia grupy zero – osób, które są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. W styczniu ruszą zapisy dla grupy pierwszej. Zaszczepić się będą mogli wtedy: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, w tym o etapach szczepień, znajdują się na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie

Szczepienia osób spoza "grupy zero". Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: Będzie wewnętrzna kontrola. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Izrael liderem w szczepieniach przeciwko COVID-19. Jedno z państw europejskich w ogonie

Od poniedziałku ferie zimowe. Stoki zamknięte, a co z lodowiskami?

Brexit, czyli nowa rzeczywistość w Wielkiej Brytanii. Co to oznacza dla Polaków?

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości