Matylda Damięcka

  Jak ma wyglądać pogrzeb aktorki?

  Polscy artyści wpadli na wyjątkowy pomysł i postanowili uratować nasze rodzime pieśni. Do tej pory poznaliśmy dwie części Tryptyku "O jak fałszywe wszystko", które zaśpiewali Matylda Damięcka i Michał Szpak. Ostatnią część wykonuje królowa list przebojów – Sanah. O tym, skąd wziął się pomysł ocalenia przed zapomnieniem pogrzebowych polskich pieśni ludowych, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Jarek Ważny, muzyk i dziennikarz oraz Radosław Łukasiewicz, muzyk i tekściarz. 

  Matylda Damięcka uczciła 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Opublikowała w mediach społecznościowych grafiki, które chwytają za serce. "Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?" - zacytowała Baczyńskiego.

  Andrzej Piaseczny od kilku dni nie schodzi z nagłówków. Artysta wzbudził zainteresowanie mediów nową płytą oraz promującym ją wywiadem. Jeden z utworów szczególnie przykuwa uwagę. Chodzi o "Miłość".

  Show-biznes to nie tylko znane małżeństwa, ale także rodzeństwa. Wielu braci i sióstr wybrało medialną drogę zawodową. Niektórzy talent i predyspozycje odziedziczyli po znanych rodzicach, a inni sami od początku zapracowali na swoje nazwisko. 31 maja świętowany jest dzień rodzeństwa - przypominamy najsłynniejsze z nich.

  Matylda Damięcka po raz kolejny uraczyła internatów okolicznościową grafikową. Tym razem zainspirowała się sukcesem Piotra Żyły. Efekt końcowy zachwyca.

  Matylda Damięcka dostała propozycję, żeby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Aktorka i ilustratorka w zamian miała wspomnieć o tym fakcie na Instagramie. Artystka jednak odmówiła tej propozycji. Skąd taka decyzja?

  Matylda Damięcka poinformowała w mediach społecznościowych, że nie żyje jej dziadek Edward Stankiewicz. Z opisu wynika, że przegrał walkę z koronawirusem. Ilustratorka zamieściła wymowną grafikę i dodała kilka słów od siebie.

  Po ukończeniu Szkoły Teatralnej Matylda Damięcka porzuciła na jakiś czas aktorstwo. Czym się zajęła? Co o tej pasji sądzi brat Matyldy - Mateusz Damięcki? Zobaczcie!

  Na scenie Dzień Dobry TVN mocne, męskie granie. Skubas zagrał utwór "Wyspa nonsensu". To drugi singiel promujący nowy album wokalisty "Brzask".

  Czy jest szczęśliwa? Czy unieważniła swoje chrzciny i czy nagra płytę? Zobaczcie co Matylda Damięcka zdradziła Bartkowi Węglarczykowi oraz co wyjawiła na naszym czacie. :)

  Zmarznięte stópki, skrobanie auta. "Sorry, taki mamy klimat" :)

  Po raz pierwszy na ekranach telewizyjnych pojawiał się w wieku 8 lat. Gdy miała lat 11 zagrała w serialu "Dom". Będąc już dorosłą wystąpiła w serialu "Na Wspólnej". Matylda Damięcka była gościem Jolanty Pieńkowskiej w Dzień Dobry TVN. Czy wywodząc się ze znanej aktorskiej rodziny jest skazana na aktorstwo? Jak udało się jej namówić Wojciecha Waglewskiego do współpracy? Czy jej brat Mateusz Damięcki również potrafi śpiewać? O kim jest piosenka "Ciapek, ciapek"?

  Matylda Damięcka na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewała piosenkę Boba Dylana ,,I was young when I left home". Posłuchajcie i oceńcie!

  A w programie same gwiazdy! Andrzej Bachelda-Curuś, Michael Moran, Mariusz Czerkawski, gen. Roman Polko, Zbigniew Boniek, Bracia, Miecznikowski, Dariusz Dziekanowski, Ewa Drzyzga, Magda Kumorek, Michał Lewandowski, Kajetan Kajetanowicz, Michał Piróg i Zuza z Top Model! Bądźcie z nami! Program poprowadzą: Marcin Meller i Magda Mołek.

  Oprócz genów łączy ich zamiłowanie do aktorstwa. W rodzinie Damięckich miłość do aktorstwa przekazywana jest z mlekiem matki. Kim zostaliby: Matylda i Mateusz, gdyby nie byli aktorami? Skąd u nich zamiłowanie do wojska? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ich razem z rodzicami: Maciejem i Joanną.

  Mateusz Damięcki w spektaklu „Dobry wieczór kawalerski” gra główną rolę. Jak wygląda udany i dobry wieczór kawalerski według Mateusza Damięckiego? Czy bił swoją siostrę Matyldę?