Gwiazdy

Uczestnicy "MasterChef" odwiedzili winnicę. "Gdzie jest wino?"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
TVN
Uczestnicy "MasterChef 10"

Szósty odcinek programu "MasterChef 10" zapowiada się smakowicie i wykwintnie. Uczestnicy udali się bowiem w podróż do winnicy Półtorak, by dowiedzieć się, jak powstaje wino oraz jak w odpowiedni sposób połączyć je z jedzeniem. Kto opanował tę wiedzę do perfekcji?

"Masterchef 10" - odcinek 6. Wino w roli głównej

Program "MasterChef" już od 10 lat dostarcza wyjątkowych emocji wszystkim miłośnikom wyszukanych potraw, oryginalnych przepisów i kuchennej rywalizacji. Za nami pięć odcinków jubileuszowej edycji, w której niespodzianek nie brakowało. Natomiast szósty odcinek był kolejną, świetną kulinarną przygodą.

- Witajcie kucharze! Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać w takim miejscu - powitał uczestników Michel Moran, którzy udali się w podróż do winnicy Półtorak.

Na miejscu zdobyli wiedzę od A do Z na temat wina: jak powstaje, jakie są jego rodzaje oraz jak łączyć je z jedzeniem tak, żeby wszystkie smaki idealnie się uzupełniały.

Po porządnej dawce informacji, kucharki i kucharze zostali podzieleni na trzy drużyny. Każda z nich musiała przygotować wykwintny, trzydaniowy posiłek pasujący do trunku. Sztuka ta nie jest prosta, o czym doskonale wiedzą enologowie i sommelierowie. "Wino? Ja potrzebuję wina? Gdzie wino?" - krzyczała Renia, biegnąc po trunek. Po drodze zawieruszyły się również steki.

Dania oceniali chef Darek Barański - jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce - oraz wybitni sommelierowie.

"Masterchef 10" - odcinek 6. Akcja suflety

W drugiej części odcinka tematem przewodnim były suflety: serowy, warzywny, deserowy. Gotowanie ich niejednemu kucharzowi przysporzyło problem. Kto do perfekcji opanował tę sztukę? Tylko ci uczestnicy, którzy stanęli na wysokości zadania, pozostaną w walce o tytuł najlepszego kucharza amatora w kraju i nie oddadzą "fartucha".

"MasterChef" sezon 10. - gdzie oglądać?

Premierowe odcinki "MasterChefa 10" na antenie TVN w niedziele o godzinie 20. Oglądaj też na Player.pl

Zobacz też:

Zobacz wideo: Dziś gotują dla nas uczestnicy "MasterChefa"

Dziś gotują dla nas uczestnicy „MasterChefa”
Dziś gotują dla nas uczestnicy „MasterChefa” Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN/x-news

Pozostałe wiadomości