Gwiazdy

Kobiety w rolach głównych i mniej znane filmy oparte na faktach. Co warto obejrzeć?

Gwiazdy

Morsa Images/Getty Images

Nie wszystkie filmy oparte na faktach trafiają do szeroko pojętego "mainstreamu". Ciężko powiedzieć, co stoi za stosunkowo niewielką popularnością niektórych produkcji. Brak pierwszoligowych nazwisk w obsadzie? Słaby dystrybutor? Te historie zasługują na to, by je zobaczyć.

Tych filmów możesz nie znać

Złośliwi mówią, że w kinie już wszystko zostało wymyślone. Coś w tym jest - w końcu od jakiegoś czasu repertuary multipleksów niemal uginają się od ekranizacji książek, odświeżonych wersji przebojów sprzed lat oraz historii opartych na faktach. Nie można ich jednak deprecjonować, zwłaszcza że te najciekawsze, przynajmniej w Polsce, nie trafiają na wielkie ekrany.

Historie kobiet oparte na faktach

"Miss Virginia"

Virginia Walden Ford jest jedną z wielu samotnych matek w Waszyngtonie. Kobieta każdego dnia walczy o to, żeby związać koniec z końcem. Kiedy nie stać jej na wysłanie syna do prywatnej szkoły, podejmuje walkę z systemem edukacji, który od lat ogranicza możliwości czarnoskórym mieszkańcom USA.

"Lost Girls"

Scenariusz filmu powstał na podstawie kronik policyjnych w sprawie zaginięcia Shannan Gilbert, 24-letniej prostytutki z Nowego Jorku. W obliczu apatii lokalnej policji matka dziewczyny postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę. Tak trafia na serię niewyjaśnionych morderstw pracownic seksualnych z Long Island.

"Kiss & Cry"

Historia 18-letniej Carley Allison, łyżwiarki figurowej z Kanady, która u progu kariery dowiaduje się, że choruje na bardzo rzadki nowotwór. Mimo niemal zerowych szans na przeżycie, podejmuje walkę z rakiem. Swoje leczenie dokumentuje w mediach społecznościowych, inspirując przy tym setki tysięcy internautów. Przed seansem radzimy przygotować chusteczki.

"Molly's Game"

Była olimpijka Molly Bloom postanawia sprawdzić się w nowej branży. Wybór pada na organizowanie partii pokera dla celebrytów, sportowców, a nawet gangsterów. Gra dużymi stawkami wydaje się być świetnym pomysłem na biznes. Bloom szybko przykuwa jednak uwagę FBI.

"Surferka z charakterem"

Nastoletnia surferka Bethany Hamilton traci lewą rękę w ataku rekina. Sporty wodne to jej pasja, dlatego na nowo uczy się czerpania przyjemności z surfowania. Najpierw musi jednak pokonać w sobie traumę i przełamać lęk przed ponownym wejściem do oceanu.

"Loving"

W 1967 roku dwukolorowe małżeństwa w USA były czymś nie do pomyślenia. Mimo segregacji rasowej Richard i Mildred podejmują prawną batalię o zalegalizowanie ich związku. Decyzja Sądu Najwyższego okaże się przełomowa.

Macie swoje propozycje?

Eva Mendes oznajmiła, że jest za operacjami plastycznymi

>>> Zobacz także:

Piotr Żyła nareszcie pokazał partnerkę. Znamy ją z serialu TVN

Artur Chamski dołączył do obsady "BrzydUli 2". Wiemy, kogo zagra i kiedy pojawi się na ekranie

Katarzyna Pakosińska zdradziła, jak wyglądają wieczory w jej domu. Mąż i córka aktorki mają tą samą pasję

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości