Gwiazdy

Kinga Rusin wykazała się ogromnym gestem. Kwota, jaką przekazała na cele dobroczynne, robi wrażenie

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Kinga Rusin po raz kolejny pokazała, że ma wielkie serce. Gwiazda na każdym kroku pokazuje fanom, że warto pomagać i nie być biernym wobec krzywdy innych. Teraz zdecydowała się wesprzeć pielęgniarki i położne walczące z COVID-19. - Dziękujemy, to miło, że ktoś o nas pamięta i docenia naszą pracę, bo nie często się to zdarza - napisała jedna z nich.

Kinga Rusin pomaga pielęgniarkom i położnym

Dziennikarka postanowiła wykorzystać czas świąt wielkanocnych do niesienia dobra. Na konto Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych przelała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- W Święta nie odejdą od łóżek, nie przestaną jeździć w pogotowiu, nie wezmą wolnego, nie zobaczą się z najbliższymi. Jako społeczeństwo mamy w stosunku do nich wielki dług - napisała Kinga Rusin.

Do tego, aby wpłacać pieniądze na ten cel, gwiazda namawiała także swoich fanów.

- Zróbmy realnie coś dobrego na Święta, poza mazurkiem. Są kobiety, które nawet jakby chciały, nie dadzą w tym roku rady przygotować świątecznych potraw, większość z nich nie usiądzie nawet z najbliższymi do świątecznego stołu. To pielęgniarki, lekarki, położne, ratowniczki medyczne - prawdziwe bohaterki naszych czasów, walczące każdego dnia o powrót do zdrowia i o życie dziesiątek tysięcy ludzi - podkreśliła dziennikarka.

- To kobiety, które ponad rodziną stawiają chorych ludzi. Spędzają teraz w szpitalach całe dnie i noce bez odpoczynku, często bez snu, pracują do kresu wytrzymałości, narażając swoje własne zdrowie. Zdarza się, że płacą za to najwyższą cenę... - dodała.

Na koniec podała informacje, jak można pomóc pielęgniarkom i położnym, które poświęcają się dla chorych.

- Jest kilka organizacji, które zbierają pieniądze na zaspokojenie potrzeb, często tych podstawowych, ale również na pomoc dla osieroconych rodzin. Jedną z takich organizacji jest Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych www.nipip.pl. Nr ich konta na pomoc covidową to 82 1910 1048 2262 0173 0461 0003. Wpłacamy dziś z Markiem na to konto 30 tysięcy złotych , prosząc, żeby jak najwięcej osób dołożyło tam też ile może w tym świątecznym czasie. Wpłacane środki mogą zostać przeznaczone na cele wskazane przez darczyńców - można np. w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom zmarłych pielęgniarek - wskazała gwiazda.

- Przekażcie dalej ten post proszę - tym apelem zakończyła swój wpis.

Nie tylko fani, ale pielęgniarki, położne i inne osoby pracujące w służbach medycznych podziękowały Kindze Rusin za jej gest. Internauci nie kryli wzruszenia.

Dziękujemy, to miło, że ktoś o nas pamięta i docenia naszą pracę, bo nie często się to zdarza Wyrazy szacunku dla nich i ich rodzin Brawo Pani Kingo, ma Pani wielkie serce - czytamy w komentarzach.

Kinga Rusin w Dzień Dobry TVN

Kinga Rusin przez 15 lat była gospodynią programu Dzień Dobry TVN. Program prowadziła w duecie z dziennikarzami - Marcinem Mellerem, Olivierem Janiakiem, Bartoszem Węglarczykiem, a przez ostatnie lata - z Piotrem Kraśko. Jakiś czas temu dziennikarka postanowiła zająć się realizacją innych zawodowych planów.

Kinga Rusin - kariera zawodowa

Kinga Rusin karierę w TVN rozpoczęła już w 1997 r., w magazynie "Wizjer TVN". W kolejnych latach została prowadzącą, a potem jurorką w programie "You Can Dance - Po prostu tańcz". Była również gospodynią programu z udziałem znanych i lubianych: "Agent - Gwiazdy". Wystąpiła w odcinku specjalnym "Milionerów" (2007), zwyciężyła w finale czwartej edycji programu "Taniec z Gwiazdami" (2006), a także wydała dwie książki.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Gwiazdy polskiego rapu zorganizowały koncert samochodowy. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości