Gwiazdy

Jego największy hit znają wszyscy. Dla kogo powstał utwór "True"?

Gwiazdy

Zespół Spandau Ballet wypromował hit, który do dzisiaj pozostaje najbardziej rozpoznawalną melodią wszechczasów. Z Garym Kempem, autorem kompozycji "True", Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN porozmawiała o tym, jaki jest jego przepis na sukces i dla kogo powstała piosenka, która nucą wszyscy.

Gary Kemp jest brytyjskim muzykiem, aktorem oraz autorem tekstów piosenek grupy muzycznej Spandau Ballet, powstałej w 1979 rok. Wiele jego utworów stało się rozpoznawalne na całym świecie, ale to "True" okrzyknięto melodią wszechczasów. Sandra Hajduk, która w tym roku wychodzi za mąż. W rozmowie z wokalistą przyznała, że to właśnie "True" będzie numerem jeden podczas jej wesela . Jak na tę wieść zareagował muzyk?

– Gratulacje. Wiesz, dawno temu zrobiłem film pt. "The Bodyguard" z Kevinem Costnerem i Whitney Houston i wyobraź sobie, że Kevin powiedział mi dosłownie to samo, co ty. Powiedział, że to piosenka jego i jego żony. To bardzo mi schlebia, że prawie 40 lat po napisaniu tego utworu wciąż jest grany i słuchany – mówił w Dzień Dobry TVN.

Dla kogo powstał utwór "True"?

Artysta przyznał, że sam stworzył tę piosnkę dla kobiety. - Byłem platonicznie zakochany w Clare Grogan. Byliśmy przyjaciółmi, a ja uważałem, że jest wyjątkowa. Ta piosenka jest o tym, jak trudno jest powiedzieć o swoich uczuciach – wyjaśnił. - Kiedy piszesz jakąkolwiek piosenkę, nawet jak ma bardzo autobiograficzny wymiar, musisz sprawić, by stała się uniwersalna – dodał.

Jednocześnie zdradził też, jaki jest przepis na utwór, który stanie się hitem. – Weź akordy, z piosenek, które ci się podobają i dodaj do nich swoje własne. Zmień melodię. A tak serio to bardzo trudno jest skomponować międzynarodowy hit. To musi na ciebie spłynąć z góry. Czasem budzisz się i wiesz, że to masz, ale zazwyczaj wstajesz rano bez tego magicznego uczucia - przyznał.

Gary Kemp - muzyk, ikona mody, kolekcjoner antyków

Gary Kemp jest nie tylko ikoną świata muzyki, ale też mody. W jednym z wywiadów przyznał, że "media społecznościowe zabijają modę". W rozmowie z Sandrą Hajduk wyjaśnił, co kryje się za tymi słowami. – W latach 70. i 80. subkultury młodych miały ekstremalny wymiar. Chciałaś wyrazić się poprzez strój na ulicy. Natomiast media społecznościowe próbują wsadzić cię w pewne ramy. Dają ci filtry. Dzisiaj dzieciaki nie tworzą subkultur na ulicach. To moim zdaniem zabija modę. Przynajmniej tę uliczną – tłumaczył.

Co więcej, artysta prywatnie kolekcjonuje również antyki. – Dorastałem w mieszkaniu socjalnym. Byliśmy bardzo biedni, gdy byłem dzieckiem. Naszych rodziców nie było stać na książki. Toaletę mieliśmy na zewnątrz i dzieliliśmy ją z dwiema innymi rodzinami. Nie było lekko. To, że dzisiaj mogę kolekcjonować meble, sztukę, dzieła wiktoriańskiej Anglii to coś, o czym moi rodzice nawet nie mogli marzyć - wyjawił w Dzień Dobry TVN.

Wokalista swój telewizyjny debiut zaliczył w wieku 10 lat. W Dzień Dobry TVN poradził rodzicom, co zrobić, gdy ich pociechy marzą o medialnej karierze. Obejrzysz to w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl .

Zobacz też:

Joanna Moro prosi fanów o pomoc. Co robić z maluchami w Dzień Dziecka? Zdradzamy kilka pomysłów

"Inspirujące kobiety" Doroty Wellman. Paulina Sielska: "Potrafię sprawić, żeby każda poczuła się ważna"

Klaudia El Dursi zachwyca na zdjęciach z weekendu w Barcelonie. Fani: "To nielegalne tak dobrze wyglądać"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk

Pozostałe wiadomości