Gwiazdy

Bliscy muzyków z zespołu Enej i Zazula zostali w Ukrainie. "Czują, że muszą coś robić dla wojskowych i cywilów"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Ich bliscy zostali na objętej wojną Ukrainie

Zespoły Enej oraz Zazula połączyły swoje siły, aby na scenie Dzień Dobry TVN wykonać utwór "Bilia Topoli". Słowa tej piosenki były buntem i krzykiem wobec wydarzeń na Majdanie. Dzisiaj, w obliczu wojny w Ukrainie nabierają jeszcze większego znaczenia.

Enej i Zazula z piosenką "Bilia Topoli"

Wszyscy solidaryzujemy się z Ukrainą. Jednym z wyrazów tego wsparcia jest utwór "Bilia Topoli", który na scenie Dzień Dobry TVN wykonały wspólnie zespoły Enej i Zazula.

- Napisaliśmy ten utwór w 2015 roku. Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce na Majdanie zainspirowały nas żeby połączyć się muzycznie, bo ten utwór stworzyliśmy razem z naszymi przyjaciółmi, muzykami z zespołu Kozak System i z takim bardzo znanym wokalistą ukraińskim Tarasem Chubayem. Nikt z nas sobie nie wyobrażał, że po ośmiu latach od powstania tego utworu, ten utwór znowu do nas wróci i znowu będzie tak istotny. Znowu będzie opowiadał o tej tragedii, o tych młodych ludziach, którzy oddają życie za swoją ojczyznę - powiedział Piotr Sołoducha, wokalista zespołu Enej.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Bliscy artystów nadal są w Ukrainie

Bliscy artystów z zespołu Enej oraz Zazula nadal są w Ukrainie. Wiele osób zostało, bo chce bronić swojej ojczyzny albo pomagać w inny sposób. Wokalistka Anna Zagórska podkreśla, że w obliczu dramatu, który dzieje się w Ukrainie nawet znajomi stają się rodziną.

- Jeśli chodzi o moją rodzinę to część została tam, np. ojciec, który już ma tak poderwane serce, że powiedział, że nie ruszy się stąd - wyznała Anna Zagórska. - Rodzice mojego męża też zostali i pomagają jak mogą. Najpierw chcieli jechać, a później stwierdzili, że czują to, że muszą coś robić i dla wojskowych i dla cywilów, bo przecież każdy jest teraz w tragicznej sytuacji - dodała.

Wokalista zespołu Enej podkreślił, że większość jego rodziny mieszka w obrębie Lwowa i nikt nie zdecydował się na wyjazd z kraju żeby się nie rozdzielać.

- Mężczyźni nie mogą wyjechać, bronią kraju, więc moje siostry nie chcą zostawiać mężów, ciotki nie chcą zostawiać swoich synów, wnuków - wyznał Piotr Sołoducha.

Wielu ukraińskich muzyków zamiast instrumentów nosi teraz karabiny, tak, jak jeden z autorów piosenki, członek zespołu Kozak System.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości