Gwiazdy

Nie żyje wykonawca hitu "Raindrops Keep Fallin' on my Head". B.J. Thomas miał 78 lat

Gwiazdy

Peter Dazeley/Getty Images

B.J. Thomas nie żyje. Ceniony na całym świecie muzyk, autor hitu "Raindrops Keep Fallin 'on my Head" zmarł w wieku 78 lat. W chwili śmierci przebywał w swoim domu w Teksasie.

B.J. Thomas nie żyje

Od marca 2021 roku wiadomo było, że popularny muzyk B.J. Thomas zmaga się z czwartym stadium raka płuc.

"Jestem szczęściarzem, że mogłem nagrywać i wykonywać piękne piosenki z gatunków pop, country i gospel oraz, że miałem okazję dzielić się tymi wspaniałymi utworami i wspomnieniami z milionami ludzi na całym świecie" - pisał B.J. Thomas informując o swojej chorobie.

Dwa miesiące później świat obiegła wiadomość o tym, że 29 maja muzyk zmarł w swoim domu w Arlington w stanie Teksas. 7 sierpnia skończyłby 79 lat.

B.J. Thomas – kariera

B.J. Thomas, a w zasadzie Billy Joe Thomas, urodził się w Oklahomie, ale całe swoje życie spędził w Houston w Teksasie. W 1966 roku, wraz z The Triumphs, nagrał album "I'm So Lonesome I Could Cry".

W całej swojej karierze B.J. Thomas zdobył 5 nagród Grammy i sprzedał 70 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Do jego największych hitów należą m.in. "Raindrops Keep Fallin 'on My Head" (piosenka powstała na potrzeby filmu "Butch Cassidy And The Sundance Kid" i w 1970 roku jej twórcy otrzymali Oscara), "I Just Can't Help Believing", "Don't Worry Baby" I "Hooked on a Feeling".

Zobacz wideo: Kim jest towarzyszka w żałobie?

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości