Gwiazdy

Ewa Farna w intymnej rozmowie z Dorotą Wellman. "Jak ktoś mi pisał, że jestem gruba, to mówiłam: zjem jeszcze więcej"

Gwiazdy

Ewa Farna w intymnej rozmowie z Dorotą Wellman. "Jak ktoś mi pisał, że jestem gruba, to mówiłam: zjem jeszcze więcej"

Nie milkną echa po utworze "Ciało" Ewy Farnej, który jest afirmacją cielesności i samoakceptacji.  W intymnej rozmowie z Dorotą Wellman wokalistka opowiedziała, dlaczego zdecydowała się poruszyć tę tematykę oraz co kryje się za jej nową płytą "Umami". 

Ewa Farna i jej "Ciało"

Ewa Farna to jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 12 lat. Dziś jest szczęśliwą żoną i mamą, która właśnie świętuje 15-lecie pracy artystycznej. Ostatnio za sprawą jej nowego singla - w sieci zawrzało. Artystka poruszyła w nim ważny temat, czyli akceptację własnego ciała. Dlaczego akurat teraz zdecydowała się na taki krok?

- Po tym, jak urodziłam dziecko, zrozumiałam, co ciało potrafi, ile wytrzyma i jak jest niesamowite bez względu na rozmiar. To taka oda na ciało pod względem funkcyjności, a nie estetyczności – podkreśliła w rozmowie z Dorotą Wellman. - Wreszcie po tak długim czasie znalazłam tematy, o których chcę śpiewać i co chcę ludziom przekazać – dodała.

Do utworu powstał wyjątkowy teledysk. Wokalistka zaprosiła do współpracy kobiety, których ciała niejedno w życiu przeszły. Są autentyczne i daleko im od tych "instagramowych". – Chciałam pokazać kobiety, które miały niełatwą drogę - raka, czy coś, co pozostawiło na ich ciałach ślady. To wszystko jest naturalne i na swój sposób piękne, bo te ciała dały radę. Chciałam zachęcić do zaakceptowania i pokochania siebie. I o tym jest ta piosenka – mówiła w Dzień Dobry TVN.

"Tłusta jak świnia"

Ewa Farna niejednokrotnie musiała zmierzyć się z krytyką i słowami, które nigdy nie powinny paść. "Tłusta jak świnia", "Gruba świąteczna bańka", "Ogromny sterowiec z ośmioma brodami", "Wygląda jak dwa polskie TIR-y" - tak komentowany był jej wygląd.

- Nie jest to fajne słuchać o sobie, że jest się grubą świnią albo że tak piosenkarki nie powinny wyglądać. Dzisiaj według kultu body positive każdy w social mediach może wyglądać, jak chce, ale jeszcze parę lat temu było to trochę inne i paparazzi mocno się ekscytowali tym, że ktoś wygląda inaczej niż z plakatu, więc nie zawsze było to łatwe. Zostawiło na mnie ślady, a jestem taką osobą, że jak ktoś mnie do czegoś zmusza, to mówię – a nie. Dlatego, jak toś mi pisał, że jestem gruba, to mówiłam, a to zjem jeszcze więcej (śmiech) - wyjawiła w Dzień Dobry TVN.

Ewa Farna o nowej płycie "Umami" 

"Ciało"  to pierwszy singiel z nadchodzącej płyty "Umami", która ma ukazać się jesienią br. Co kryje się za nazwą? – Czytamy "umami", ale ewidentne jest to, że jesteśmy u mamy w sferze komfortu, gdzieś, gdzie nam dobrze. To macierzyństwo jest tematem ważnym. Ten smaczek "umami", "u mamy" jest taki sam w języku polskim i czeskim, dlatego używam tego tytułu do polskiej i czeskiej płyty. Umami to jest coś, dzięki czemu to jedzenie smakuje pełnowartościowo i dla mnie to macierzyństwo było tym 5 smakiem życia, które dodało mi, że wszystko gdzieś tam się klei - tłumaczyła wokalistka w rozmowie z Dorotą Wellman.

Jak Ewa Farna odnajduje się w macierzyństwie? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Kasia Moś w pierwszym wywiadzie z tatą. Jak im się współpracuje? "Najbardziej ujmujące było pierwsze zetknięcie na scenie"

Filip Chajzer założył fundację. Wiadomość ogłosił w niezwykłych okolicznościach

Córka Magdy Steczkowskiej wyprowadziła się z domu. Wokalistka: "Taki prezent na Dzień Mamy mi zrobiła"

Reporter: Michał Malinowski
Co sądzisz o tym artykule?
127
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
7
02.06.2021
Bartek
Mogą ją hejtować jak chcą, a ja i tak ją uwielbiam, dla mnie ideał.
01.06.2021
wixurka
Doskonały wywiad! Gratuluję Pani Doroto :) Ewa - czad - Lubię ;)
31.05.2021
Sylwia
Uwielbiam jej szczerość i taką normalność... Powodzenia we wszystkich planach
30.05.2021
Asia
Oglądałam wywiad i powiało czymś fajnym, świeżym, normalnym. Ewa jest taka normalna, fajna dziewczyna sasiedztwa.I wiecie co ? Ewa po przebudzeniu wygląda tak samo jak przed lub po makijażu. Jest piękna. A teraz zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie co musi czuć facet, który budzi się przy celebrytce, która nie zdążyła wskoczyć do łazienki przed swoim facetem, żeby się "zrobić " :). Brawo Ewa. Nigdy się nie zmieniaj, bo jesteś doskonała!
30.05.2021
Paula 😉
Nie koniecznie. Ja jestem całe życie chuda (po latach okazało się że mam problemy z tarczycą) i słuchałam że na pewno jestem anorektyczka, bulimiczką i wyglądam jak śmierć. Albo że wiatr mocniej zawieje i złamie mnie na pół. Myślę że nie powinniśmy oceniać, nie znając drugiej osoby. Zauważyłam, że coraz bardziej podły jest ten świat i każdy sobie jest wilkiem. A kobieta, kobiecie to już chyba najbardziej. Ta piosenka to super przekaz. Mnie również macierzyństwo zmieniło. Gdy patrzę na moją córkę, to wiem że mam coś najcenniejszego i coś co liczy się dla mnie najbardziej na świecie, resztę mam w 🍑
Ewcia, nie zmieniaj się nigdy, bo za mało na tym świecie jest tak pozytywnych i szczerych ludzi! Pozdrawiam i życzę zdrówka 🙂😚
Cieszymy się życiem, bo jest zbyt kruche..
30.05.2021
gosc 111
fajna dziewczyna , tylko jak za kilka lat zaczną sie problemy z tarczycą , cukrzycą lub innymi chorobami to nawet leki ci nie pomogą ,zacznij działaać poczytaj o keto ja się uratowałam
29.05.2021
Nooooo
Tak się starała żeby zaakceptować swoje ciało , że..... się odchudziła !!!!! I wcale się nie dziwię i nie wierze że ktokolwiek chce zaakceptować swoje grube ciało. Liczy się TYLKO to ze jesteś szczupła. Możesz bycglupia , niemiła , możesz mieć okropny charakter a nawet możesz być nawet brzydka ale ..... musisz być szczupła. Tylko to się liczy ?!?!?!? NIESTETY
Rozwiń wszystkie komentarzy