Gwiazdy

Anna Powierza nauczyła się pływać przed 40-stką. Kto jej w tym pomagał? "Miał morze cierpliwości"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anna Powierza pływać nauczyła się zaledwie trzy lata temu. Dlaczego dopiero teraz zdecydowała się pokonać strach przed wodą? Kto był jej nauczycielem? O tym aktorka opowiedziała w rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl.

Anna Powierza o nauce pływania

Aktorka pływać nauczyła się dopiero przed czterdziestką. Zawsze chciała posiąść tę umiejętność, ale jako dziecko nie miała na to czasu, a później, kiedy dorosła, wstydziła się.

- W pewnym momencie mój partner nauczył mnie pływać i nagle się okazało, że nie wstydzę się. W ogóle się nie przejmuję, czy ktoś pomyśli sobie, że sapię czy nie sapię, czy z ledwością dopłynę do drugiego brzegu. Znalazłam w tym bardzo dużo przyjemności - wyznała Powierza.

Największą przeszkodą w nauce był dla niej strach przed wodą.

- Pływanie jako pływanie nie jest wcale trudne, jeżeli już się zrozumie kolejność tych ruchów. W ogóle nawet unoszenie się na wodzie nie jest szczególnie skomplikowane. Strach powoduje, że jesteś sztywna i możesz nie unosić się na wodzie tak łatwo, jak ci, którzy się tej wody nie boją - tłumaczy aktorka.

Zaczynała w basenach z bardzo słoną wodą, co zwiększa wyporność. Pierwsza lekcja polegała na nauce swobodnego unoszenia się na wodzie.

- Tu akurat zauważyłam, że ilość tłuszczyku trochę pomaga - powiedziała z uśmiechem gwiazda.

Anna Powierza nauczyła się pływać

Aktorka zdradziła, że to partner nauczył ją pływać. Jak się okazuje, w zdobywaniu wiedzy bardzo istotne jest kto, ją przekazuje i jak duże pokłady cierpliwości jest w stanie zaoferować

- Byłam nerwowa i się strasznie na niego złościłam, że nie umiem przepłynąć. Strasznie się na niego wściekałam, że nie umiem nurkować, bo jak się nauczyłam unosić na wodzie to uznałam, że Bóg stwierdził, że nigdy nie zatonę, nawet jak chcę być pod tą wodą. Nie umiałam tego zrobić. I on okazał morze, oceany cierpliwości, mówiąc spokojnie: zrób to w ten sposób - relacjonuje Powierza.

Aktorka niedawno po raz pierwszy pływała w morzu. Dało jej to bardzo dużo radości.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości